Putin: ‘Petrol fiyatlarındaki dalgalanmalar nedeniyle kaygılıyız’

putin-petrol-fiyatlarindaki-dalgalanmalar-nedeniyle-kaygiliyiz

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, piyasalardaki ve petrol fiyatlarındaki dalgalanmalar nedeniyle kaygılı olduğunu ve ekonomik dengesizliklerin kalkınma hızını ve ülke ekonomilerini etkilediğini söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’nın dönem başkanlığında toplanan BRICS Zirvesi sırasında yaptığı konuşmada, piyasalardaki ve petrol fiyatlarındaki dalgalanmalar nedeniyle kaygılı olduğunu ve ekonomik dengesizliklerin kalkınma hızını ve ülke ekonomilerini etkilediğini söyledi.

Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika Cumhuriyeti liderlerinin katılımı ile gerçekleştirilen BRICS Zirvesi bugün başladı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkenin Ufa kentinde gerçekleştirilen zirveye katılan liderleri tek tek karşıladı. Karşılama töreninin ardından liderler, BRICS İş Forumu toplantısına katıldı.

Rusya Devlet Başkanı Putin, zirvede yaptığı konuşmasında, zirveye katılan ülkelerin mali piyasalarda görülen dalgalanma ve petrol fiyatları konusunda nedeniyle kaygılı olduklarını kaydederek, “Piyasalardaki istikrarsızlık, enerji değişkenliğinin yüksek olması, petrol fiyatları ve üye ülkeler tarafından ülke borçlarının toplanması konularında kaygılıyız” ifadelerini kullandı. Vladimir Putin, bu ekonomik dengesizliklerin kalkınma hızını ve ülkelerin ekonomilerini büyük ölçüde etkilediğini kaydetti.

Kaynak : iha.com.tr

174 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

Aşağıdaki Haberleri de Okuyabilirsiniz

Kopyalamak Yasaktır!