Anasayfa / Kimya Haberleri / Çevre Haberleri / Rusya’daki Karbon Salınımlarına Yeditepe Üniversitesi’nden Çözüm Önerisi Getirildi

Rusya’daki Karbon Salınımlarına Yeditepe Üniversitesi’nden Çözüm Önerisi Getirildi

rusyadaki karbon salinimlarina yeditepe universitesinden cozum onerisi getirildi - Rusya’daki Karbon Salınımlarına Yeditepe Üniversitesi’nden Çözüm Önerisi Getirildi

Dünyanın en çok karbon salınımı yapan ülkeleri listesinde dördüncü sırada olan Rusya için çözüm önerisi Yeditepe Üniversitesi’ndeki Profesör Natalya Ketenci’den geldi.

Yeditepe Üniversitesi’nden Profesör Natalya Ketenci, ekonomi geliştikçe Rusya’daki kirliliğin de arttığını ancak belirli bir eşiğe ulaştıktan sonra düşmeye başlayacağını çalışmasında açıkladı.

Çevresel Kuznet eğrisi olarak bilinen hipotezin geçerliliği Rusya Federasyonu’nun çevresel politikaları ve uygulamaları için gelişim vadediyor. Natalya Ketenci’nin yaptığı çalışma, aynı zamanda hava kirliliği ve karbon salınımları arasındaki ilişkiyi ve bunları etkileyen faktörleri bulmayı amaçlıyor.

Bunu yapmak için Ketenci enerji tüketimi, gerçek gelir, uluslararası ticaret, eğitim seviyesi ve kentleşme seviyesi ile ilgili Dünya Bankası’nın Dünya Kalkınma Göstergeleri veri tabanında bulunan 1991 ve 2016 yılları arasındaki yıllık verileri kullandı. Sonuç olarak çalışma Rusya’da çevre kalitesi hakkındaki politikaları belirleyenlere tavsiyeler sağladı.

Kirliliğin başlıca faktörlerini araştırırken Profesör Natalya Ketenci enerji tüketimi, gerçek gelir, eğitim ve kentleşme seviyelerinin önemli değişkenler olduğunu ancak dış ticaretin bir etkisinin olmadığına karar verdi.

Sonuç olarak Ketenci Rusya’nın ekonomik olarak gelişmesinin gerektiğini ve bu şekilde daha çevre dostu teknolojiler üretebileceğini belirtti.

Kaynak : webtekno.com

Yorumlar

Okumanızı Öneriyoruz

kanser ilaclarinda daha az yan etki vaat eden yeni yontem 310x165 - Kanser İlaçlarında Daha Az Yan Etki Vaat Eden Yeni Yöntem!

Kanser İlaçlarında Daha Az Yan Etki Vaat Eden Yeni Yöntem!

Fotoğraf: His-tag asilasyonu karmaşık iplik benzeri protein yapılarını doğru bir şekilde hedefleyebilir ve ayrıca tamamen …

Bir cevap yazın

WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com