Anasayfa / Kimya Haberleri / Enerji Haberleri / Şanlıurfa’da Güneş Enerji Sistemi Kuruluyor

Şanlıurfa’da Güneş Enerji Sistemi Kuruluyor

sanliurfada gunes enerji sistemi kuruluyor - Şanlıurfa’da Güneş Enerji Sistemi Kuruluyor

ŞANLIURFA Büyükşehir Belediyesi, yılın büyük bir bölümünün güneşli olduğu kentte güneş enerjisinden yararlanmak ve tasarruf sağlamak amacıyla İçme Suyu Arıtma Tesisi’nde Güneş Enerji Sistemi kurmak için çalışmalara başladı.

Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından ihalesi gerçekleştirilen İçme Suyu Arıtma Tesisi’nde Güneş Enerji Kistemi kurularak tasarruf sağlanacak. Yılın büyük bir bölümünün güneşli olduğu kentte güneş enerji sistemi kurulması için çalışmalara başlanıldı. Yaklaşık 500 hanenin elektrik enerjisini karşılayacak büyüklükte bir proje olup üretilen enerji santralinde kurulu bulunduğu merkez içme suyu arıtma tesisinde kullanılacağı belirtildi.

Karacadağ Kalkınma Ajansı’nın da destek verdiği projeyle ŞUSKİ Genel Müdürlüğü’nün yılda yaklaşık 360 bin lira kazanç sağlayacağı ifade edildi.

Kaynak : hurriyet.com.tr

Yorumlar

Okumanızı Öneriyoruz

kanser ilaclarinda daha az yan etki vaat eden yeni yontem 310x165 - Kanser İlaçlarında Daha Az Yan Etki Vaat Eden Yeni Yöntem!

Kanser İlaçlarında Daha Az Yan Etki Vaat Eden Yeni Yöntem!

Fotoğraf: His-tag asilasyonu karmaşık iplik benzeri protein yapılarını doğru bir şekilde hedefleyebilir ve ayrıca tamamen …

Bir cevap yazın

WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com