Standard Oil Şirketi'nin Doğum Yeri Olan Cleveland, Yüzde 100 Yenilenebilir Enerji Sözü Veriyor

Rockefeller Ailesi fonu ve Rockefeller Kardeşler Vakfı, fosil yakıtlardan vazgeçtiği zaman geleceğin nereye yöneldiği hakkında önemli bir işaret verilmiş oldu.

Şimdi Standard Oil öyküsünün bir başka köşe taşı, daha çevre dostu bir tarafa geçiş yapıyor.

Inside Climate News’te, Standard Oil’in 1870’te dahil olduğu Cleveland şehrinin, yüzyılın ortalarına kadar % 100 yenilenebilir enerji ve % 80 emisyon azaltımı sözü vererek büyüyen şehirlere katılacağı bildiriliyor.

Açıkçası raporun kendisi ortaya konduğunda, söz konusu taahhüt şu anda hedefe nasıl ulaşılacağı konusunda ayrıntılı bilgiye sahip değil. Ve Ohio’daki olanaklarla çalışmak, her zaman kolay olmayacaktır. Ancak bu, bir kez daha DC’deki gerileyen politikaların, iklimle ilgili eylemlerin kaçınılmaz olduğunu ve zorluklara sebep olanların, şehirlerde, topluluklarda ve şirketlerde bir tepkiye kıvılcım oluşturduğunu açıkça ortaya koymaktadır.

Umuyoruz, şehirlerin, bu vaatleri gerçekleştirdiğini, paralarını geleceğin endüstrilerine yatırdığını göreceğiz.

Kaynak: treehugger.com

Author

27 Nisan 1993’te Bursa’da doğdu. Uludağ Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü mezunu. 2016 yılında tamamladığı lisans eğitimi sırasında “Kimyasal Dezenfeksiyonda Bakterilerin Fizyolojik Özelliklerinin Önemi”, “Atıksulardan Kaynaklı Ağır Metallerin Carassius Gibelio Türündeki Birikimlerinin İncelenmesi” ve “Su Ayakizi” konuları üzerine yoğunlaştı. Mesleğiyle ilgili eğitim ve programlara katılıyor, araştırmayı, yeni şeyler öğrenmeyi ve kendini geliştirmeyi seviyor. Çevre ile ilgili yenilikçi haberleri takip etmeyi ve çeviri yapmayı sevdiği için İnovatif Kimya Dergisi ekibine katılmaya karar verdi.