Toz Akış Testleri Seramik Toz İşleme Uygulamalarını Optimize Ediyor

Toz Akış Testleri Seramik Toz İşleme Uygulamalarını Optimize Ediyor

Fotoğraf: Freeman Technology

Toz akışı uzmanı Freeman Technology, Ceramics Expo’da (30 Nisan – 1 Mayıs 2019, Cleveland, OH, ABD) ürünlerini sergileyecek. Şirket, seramik de dahil olmak üzere çeşitli sektörlerde proses performansını optimize etmeyi, verimliliği arttırmayı ve kaliteyi arttırmayı amaçlayan malzeme karakterizasyon çözümleri sunmaktadır.

Seramik proses elemanları için seçilebilecekleri çok çeşitli toz karakterizasyon teknikleri olmasına rağmen, endüstri içerisindeki uygulamalarda özel taleplerde bulunulur. Toz özelliklerini etkili bir şekilde karakterize etmek, geliştirme döngüsünü hem hızlandırabilir hem de optimize edebilir.

Freeman Technology’nin çözümleri arasında, benzersiz dinamik metodolojileri, otomatik kesme hücrelerini (ASTM D7891’e göre)) ve akış davranışını işlenebilirlik açısından ölçmek için bir dizi toplu özellik testini bir araya getiren kapsamlı bir toz akış test cihazı olan FT4 Powder Rheometer® bulunmaktadır. Hareket halindeki bir tozun dinamik ölçümleri yalnızca akışkanlığı ölçmekle kalmaz, aynı zamanda havanın etkisinin araştırılmasını da sağlar. Numuneler, birleştirilmiş, şartlandırılmış, havalandırılmış veya hatta akışkanlaşmış hallerde analiz edilebilir. FT4 akışkanlığı değerlendirmek ve sıralamak için bir tozun tek eksenli Konvansiyonel Olmayan Akma Dayanımının doğru ve tekrarlanabilir bir ölçümünü sağlar.

İşlemle ilgili olan güvenilir bir toz karakterizasyon tekniği, seramik endüstrisinde kullanıma uygun malzemeler geliştirmeyi kolaylaştırır. Ziyaretçiler, Freeman Teknoloji’nin temsilcilerinin malzeme karakterizasyonunun tüm yönlerini tartışmak için etkinlik boyunca hazır olacağı 130 numaralı standda, toz test cihazlarının proses içi davranışı öngörmek ve üretkenliği ve kaliteyi nasıl optimize etmek için prosesle ilgili ölçümler sunduğunu da içeren her iki enstrümanı görebilirler.

Kaynak: www.azom.com

665 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!