Toz Akış Testleri Seramik Toz İşleme Uygulamalarını Optimize Ediyor

Fotoğraf: Freeman Technology

Toz akışı uzmanı Freeman Technology, Ceramics Expo’da (30 Nisan – 1 Mayıs 2019, Cleveland, OH, ABD) ürünlerini sergileyecek. Şirket, seramik de dahil olmak üzere çeşitli sektörlerde proses performansını optimize etmeyi, verimliliği arttırmayı ve kaliteyi arttırmayı amaçlayan malzeme karakterizasyon çözümleri sunmaktadır.

Seramik proses elemanları için seçilebilecekleri çok çeşitli toz karakterizasyon teknikleri olmasına rağmen, endüstri içerisindeki uygulamalarda özel taleplerde bulunulur. Toz özelliklerini etkili bir şekilde karakterize etmek, geliştirme döngüsünü hem hızlandırabilir hem de optimize edebilir.

Freeman Technology’nin çözümleri arasında, benzersiz dinamik metodolojileri, otomatik kesme hücrelerini (ASTM D7891’e göre)) ve akış davranışını işlenebilirlik açısından ölçmek için bir dizi toplu özellik testini bir araya getiren kapsamlı bir toz akış test cihazı olan FT4 Powder Rheometer® bulunmaktadır. Hareket halindeki bir tozun dinamik ölçümleri yalnızca akışkanlığı ölçmekle kalmaz, aynı zamanda havanın etkisinin araştırılmasını da sağlar. Numuneler, birleştirilmiş, şartlandırılmış, havalandırılmış veya hatta akışkanlaşmış hallerde analiz edilebilir. FT4 akışkanlığı değerlendirmek ve sıralamak için bir tozun tek eksenli Konvansiyonel Olmayan Akma Dayanımının doğru ve tekrarlanabilir bir ölçümünü sağlar.

İşlemle ilgili olan güvenilir bir toz karakterizasyon tekniği, seramik endüstrisinde kullanıma uygun malzemeler geliştirmeyi kolaylaştırır. Ziyaretçiler, Freeman Teknoloji’nin temsilcilerinin malzeme karakterizasyonunun tüm yönlerini tartışmak için etkinlik boyunca hazır olacağı 130 numaralı standda, toz test cihazlarının proses içi davranışı öngörmek ve üretkenliği ve kaliteyi nasıl optimize etmek için prosesle ilgili ölçümler sunduğunu da içeren her iki enstrümanı görebilirler.

Kaynak: www.azom.com

Yorumlar
About Mustafa Burak Doğanay

1994 yılında İstanbul’da doğdum. 2012 yılında liseden mezun oldum ve Yalova Üniversitesi Kimya ve Süreç Mühendisliği bölümünü tercih ettim. Üniversite eğitimim sırasında Erasmus programı ile Litvanya Klaipeda Üniversitesinde bir dönem eğitim gördüm. Erasmus eğitimi sırasında ORLEN firmasının Mažeikiai’de bulunan rafinerisinde 2 haftalık bir staj programına katıldım. Şu an Yalova’da bulunan DowAksa firmasında uzun dönem stajyer olarak çalışmaktayım. İnovatif Kimya Dergisini takip ediyorum ve yararım olacağına inancımdan dolayı katılmak istedim.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Send this to a friend