Türk Kimya Sektörü Uluslararası Pazarlarda Söz Sahibi Olacak

turk-kimya-sektoru-uluslararasi-pazarlarda-soz-sahibi-olacak

Türk kimya devi MAY Group iştiraki Maykim, Avrupa Oleokimyasal Birliği (APAG) üyeliğine Türkiye’den ilk defa kabul edilen kuruluş oldu.

Sanayi, ticaret ve lojistik sektörlerinde yatırımları bulunan kuruluş Avrupa’da sadece 35 üyesi olan APAG Avrupa Oleokimyasal Birliği’ne kabul edilerek Türkiye’nin uluslararası kimya platformlarında söz sahibi olmasına katkı sağlayacak.

İstanbul İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’ndeki tesislerinde faaliyet gösteren MAY Group’un Kurumsal İletişim Müdürü Emel Alomari, sektörel üyeliklerinin yanı sıra bitkisel yağ, kimyevi maddeler, yağlı tohumlar, tahıl ürünleri gibi ürünlerini dış pazarlardaki potansiyel müşterilerin beğenisine sunmak için uluslararası fuarlara sıklıkla katılım sağladıklarını belirtiyor.

Son olarak Dubai Coating Show, France Eurocoat, Almanya ECS ve Dubai Gulfood fuarlarına katılarak ürünlerini tanıtma ve işbirlikleri geliştirme fırsatı bulduklarını ifade eden Emel Alomari, 2016’da düzenlenecek olan kimya sektörünün Avrasya’daki en büyük buluşması olan fuarda da yer alacaklarını ifade etti.

Oleokimya’da Türk Kimya Sektörünün Uluslararası Temsilcisi

MAY Group’un APAG üyeliğinin yanı sıra Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği, Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği ve CEFIC-Avrupa Kimya Sanayi Konseyi üyeliklerinin olduğunun da altını çizen Alomari, yeni yatırımlar ve Ar-Ge çalışmalarına hız vererek Türkiye’yi uluslararası kimya platformlarında en iyi şekilde temsil etmeyi hedeflediklerini söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “MAY Group olarak uluslararası standartlarda kurumsal yönetişim, toplumsal sorumluluk, çevreyi koruma prensipleri ve müşteri memnuniyeti anlayışı ile hizmet vermekte, müşteri şikayet, yorum ve taleplerini titizlikle değerlendirerek, sürekli gelişim felsefesi ile süreçlerini iyileştiriyoruz.”

Kaynak : haberler.com

Okumanızı Öneriyoruz

Crispr Nedir ve Neden Nobel Ödülünü Kazandı?

Crispr Nedir ve Neden Nobel Ödülünü Kazandı? Hayatımızı değiştirebilecek ödüllü gen düzenleme aracının arkasındaki bilim: …