TUSAŞ “Boeing Premier Bidder Programı”nda

TUSAŞ "Boeing Premier Bidder Programı"ndaFotoğraf: Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, burada resmedilen yatay hücum kenarları da dahil olmak üzere Boeing için çeşitli komponentler geliştirmektedir

Kompozit yapısal hava aracı parçaları geliştiren bir şirket olan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (Ankara, Türkiye), 24 Haziran’da Boeing’in (Chicago, Ill., ABD) “Premier Bidder Programı”na katılmaya hak kazandığını duyurdu. Program, yüksek performanslı Boeing Ticari Uçaklar ve Boeing Küresel Hizmet tedarikçilerini devamlı olarak takdir edip ödüllendirerek Boeing’in kolektif performansını ve güvenlik, kalite ve dürüstlüğe olan bağlılığını güçlendiriyor.

Program aynı zamanda Premier Bidder üyelerine program konferanslarına davet gibi olanaklar sunarak Boeing ile işleri ilerletme fırsatı sağlıyor.

“Boeing’in Premier Bidder Programında yer almak iş birliğimizi özel kılıyor.” dedi TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil. “Boeing ile uzun yıllardır çalışıyoruz ve onları stratejik bir ortak olarak görüyoruz. Premier Bidder Programında yer almak bir onurdur. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii olarak ekibimizin kaliteli ürünleri zamanında teslim etme taahhüdünden gurur duyuyoruz.” diye ekledi.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, Boeing-787 Dreamliner asansörünü, kargo bariyerini ve yatay hücum kenarlarını üretiyor. Şirket ayrıca dünyanın dördüncü en büyük kompozit tesisini bünyesinde barındırıyor. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, 2020 yılı boyunca yürüttüğü bu programlar ile Boeing tarafından altın kalite ve teslimat derecesine layık görüldü.

Özetlemek gerekirse TUSAŞ, Premier Bidder Programına dahil olmak için gereken yüksek kalite, teslimat, performans kriterlerini karşılayan ve sürdüren yaklaşık 140 tedarikçiden biri.

Kaynak: compositesworld.com

217 Kez Okundu

Nursima Yıldız

1996 yılında Ankara’da doğdum. 2019 yılında Hacettepe Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Lisans dönemim sırasında Erasmus+ programı ile 1 dönem Polonya - Czestochowa Üniversite’sinde okudum. Şu anda da Roma Sapienza Üniversitesinde yüksek lisans yapmaktayım. Kimya sektöründe dünyada ne tür gelişmeler olduğunu daha yakından takip etmek ve bu gelişmelerle alakalı Türkçe kaynak oluşturmaya yardımcı olmak adına İnovatif Kimya Dergisi ekibinin bir üyesi olmaktan mutluluk duyuyorum. Özellikle ilgi alanım olan malzeme bilimi hakkındaki haberleri paylaşacağım.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!