Üst Düzey Atlet Giysileri için Basılabilir Kaplamalar

Üst Düzey Atlet Giysileri için Basılabilir Kaplamalar

Bir ileri malzemeler gurubu olan Haydale, 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları için Swansea Üniversitesi’nden Welsh Centre for Printing and Coating (WCPC) ortaklığı ile geliştirdiği üst düzey sporcu giysileri ile English Institute for Sport (EIS) tarafından verilen kontratı almaya hak kazandı.

Bu konu ile ilgili başlangıç seviyesi çalışmaları, üst seviye atletler için giydi geliştirilmesinde kullanılacak Haydale ürünlerine esnek ve baskı yapılabilir kaplamalar geliştirilmesini içeriyor. Projenin final çıktıları ise; formu, teknik fonksiyonları ve giyilebilirlik özellikleri açısından üst seviye atletlerin beklentilerini karşılayacak giyilebilir teknoloji içerikli giysiler olacak.

Üretilecek giysilerin 2020 oyunları esnasında ve öncesindeki antreman döneminde kullanılması hedefleniyor. EIS Performans İnovasyonu Bölümü Direktörü Dr Matt Parker; “EIS Performans İnovasyonu Bölümü sürekli daha iyi atlet performansı sağlayabilecek dış uzmanlıkları araştırıyor. Haydale ve WCPC arasındaki bu ortaklığın EIS’e giyilebilir teknolojiler alanında büyük bir sıçrama yaptıracağını düşünüyoruz. Bu çalışmaya dahil olmaktan çok memnunuz” diyor.

EIS tarafından finanse edilen bu çalışmada, Haydale’in giyilebilir teknolojiler ile ilgili daha küçük donanım parçaları geliştirme alanındaki bilgi birikimi, daha hızlı ve düşük maliyetli baskı yapma teknikleri ile birleşecek ve bu yöntemler giysi üretimi proseslerine entegre edilecek.

Haydale COO’su Keith Broadbent; “WCPC’deki meslektaşlarımızla olan yakın ilişki, geniş çaplı bu geliştirme çalışmasından ortaya çıkacak giyilebilir teknolojide, baskılı sensörlerde ve termal yönetimde ticari uygulamalar elde eden bir dizi sağlam, istikrarlı, yüksek performanslı mürekkep ve kaplama ile teknolojisi yer alacaktır. Ayrıca, EIS ile birlikte, ilerleyen süreçlerde de gelişmiş performans arayışlarındaki diğer fırsatları da keşfetmeyi umuyoruz” diyor.

Haydale ve WCPC ortaklığında, pek çok nitelikli baskı mürekkebi geliştirildi. Bu mürekkepler, algılama ve şartlandırma alanalrında pek çok farklı fonksiyona karşılık gelebiliyor. Baskı tekniğinin kolaylaştırılması ile birlikte, bu mürekkepler pazarda daha geniş uygulamalara erişebilecek.

Haydale Direktörü Roger Smith, “İleri malzeme alanındaki yeteneklerimizi EIS ile birlikte bu çalışmaya aktarabileceğimiz ve 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nda mücadele edecek üst düzey atletlere destek olabileceğimiz için memnuniyet duyuyoruz” diyor.

Kaynak : innovationintextiles.com

Okumanızı Öneriyoruz

Kırmızı Kan Hücreleri, Işık ve Bal Arısı Peptidi

Fotoğraf: Turuncu-kırmızı boya, bir farenin kulağında, ışıkla tetiklenen kırmızı kan hücrelerinden trombinin salındığını ve kan …

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
error: