Yeni Start-up Şirketi Mintly Çevre Dostu Ağız Sağlığı Ürünlerini Piyasaya Sürecek

Yeni Start up Şirketi Mintly Çevre Dostu Ağız Sağlığı Ürünlerini Piyasaya Sürecek

Yeni kurulan start-up işletmesi Mintly, bir dizi çevre dostu ağız sağlığı ürünleri piyasaya sürdü. Ignite Venture Studio’nun desteğiyle kurulan Mintly portföyü, yeni formatlı diş macunu tabletleri, probiyotikli nane pastilleri ve ağız sağlığını geliştirmeyi amaçlayan hem diş fırçaları hem de diş ipi için ekolojik seçenekler içeriyor.

Ürün yelpazesi aynı zamanda, yeniden kullanılabilir ve geri dönüştürülebilir cam ve alüminyum ambalajlı ürünlerle tek kullanımlık plastik sorununun üstesinden gelmeye çalışıyor.

Diş fırçaları ve diş ipi, Moso bambu ve mısır samanı gibi çevre dostu malzemelerden yapılmış ve kompostlanabilir kraft kağıt kutularda paketlenmiştir. Bu arada susuz tabletler, daha az atık için daha az renk ve mürekkep kullanan etiketler ile aşırı kullanımı ortadan kaldırır ve ürün israfını önler, çevresel dostu bir diğer uygulama ise ürünler sülfatlar, parabenler, koruyucular, yapay tatlandırıcılar ve renkler içermez.

Mintly’nin Kurucusu ve CEO’su Katie Omstead, “Ağız bakımı deneyimini yalnızca etkili değil, aynı zamanda heyecan verici bir şekilde modernize etmek için yola çıktık. Sadece bu kategoride değil, modern paketleme, seyahat kolaylığı ve abonelik gibi kolay sipariş seçenekleri sunması açısından bu unsurları eklemek bizim için büyük anlam ifade ediyor. Hedefimiz, sizin için iyi, gezegen için iyi, yaşam tarzınız için en iyisini sunmamızdır” dedi.

Kaynak : globalcosmeticsnews.com

782 Kez Okundu

Fatma Ilgın Güller

1996 yılında Ankara’da doğdum. Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünde lisans eğitimimi tamamladım. Lise yıllarımdan itibaren kimya ilgimi çeken ve sürekli öğrenmek istediğim bir dal haline geldi ve lisansımı bu alanda mühendislikle birleştirerek almaya karar verdim. Bilgi paylaştıkça çoğalır prensibinden yola çıkarak hem son gelişmelerden haberdar olabilmek hem de bunları başkalarına aktarabilmek için İnovatif Kimya Dergisi’nin bir parçası oldum. İlgi alanlarım: nanoteknoloji, polimer yapıların sentezlenmesi, yeşil kimya, malzeme bilimi, biyokimya, fizikokimya. Bunlar arasında en çok ilgimi çeken ise doğaya zararı olmaması özelliğiyle yeşil kimyadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!