Yrd. Doç. Dr. Mehmet Altuğ ve Arkadaşlarının Buluşu Patent Aldı

yrd-doc-dr-mehmet-altug-ve-arkadaslarinin-bulusu-patent-aldi

İnönü Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Altuğ ve arkadaşlarının “Kayısı Çekirdeği Kabuğu Parçacıkları Katkılı Polipropilen ve Üretim Yöntemi” adlı buluşu Türk Patent Enstitüsü’nden patent aldı.

Alınan bilgiye göre;İnönü Üniversitesi Malatya Meslek Yüksekokulu Makine ve Metal Teknolojileri Programı Öğretim Üyesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Altuğ, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdülmecit Güldaş ve Karabük Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Metin Zeyveli tarafından geliştirilen ve çalışılan “Kayısı Çekirdeği Kabuğu Parçacıkları Katkılı Polipropilen ve Üretim Yöntemi” adlı buluş, Türk Patent Enstitüsü tarafından patent almaya uygun görüldü.

Polipropilen Nedir?

Bu arada, Polipropilen, otomotiv sanayinde kullanılan parçalardan, tekstil ve yiyecek paketlemesine kadar çok geniş kullanım alanı olan termoplastik bir polimer oalark biliniyor. Ayrıca Polipropilen dünyadaki en yaygın ikinci plastik hammaddedir. Maliyet avantajı, sağlamlığı, kolay kalıba girmesi nedeniyle tercih ediliyor. Polipropilen kimyasal yağ ve çözücülere karşı dayanıklılık, yüksek mukavemet, düşük sürtünme katsayısı, neme ve ısıya karşı dayanıklılığı gibi özellikleri ise avantajları olarak biliniyor.

Kaynak : malatyahaber.com

Okumanızı Öneriyoruz

Alzheimer Tedavisinde Umut Vadeden İlacın Faz 2 Sonuçları Yayımlandı

Donanemab olarak adlandırılan monoklonal antikor N3pG olarak adlandırılan son derece spesifik amiloid-beta proteinini hedefliyor. Yeni …

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
error: