Zorlu Enerji, Karbon Saydamlık Projesi’ne Türkiye’den Katılan İlk Enerji Şirketi Oldu

Zorlu Enerji Karbon Saydamlık Projesine Türkiyeden Katılan İlk Enerji Şirketi Oldu

Sürdürülebilirlik politikaları çerçevesinde, iklim değişikliği ile mücadele kapsamında çalışmalarını yürüten Zorlu Enerji, Karbon Saydamlık Projesi’ne (CDP-Carbon Disclosure Project) Türkiye’den katılan ilk enerji şirketi oldu.

Zorlu Enerji, kendini, iklim değişikliği ile mücadele kapsamında yüksek teknolojiye yatırım yaparak enerji verimliliğini gözetirken yerli, yenilenebilir ve temiz enerjilere yatırım yapakta olan bir şirket olarak tanımlıyor. Şirketin artan yenilenebilir enerji yatırımlarımları ile, 2015 yılı sonu itibarıyla yenilenebilir enerjinin Türkiye’deki üretim portföyü içindeki oranı %61 olarak belirtiliyor.

Karbon Saydamlık Projesi (CDP-Carbon Disclosure Project), yatırımcıların, şirketlerin, şehirlerin, eyaletlerin ve bölgelerin çevresel etkilerini yönetmeleri için küresel açıklama sistemini yürüten kar amacı gütmeyen bir yardım kuruluşudur. Kuruluş, geçtiğimiz 15 yıl boyunca, dünya çapında çevresel sorunlara benzersiz katılımla sonuçlanan bir sistem yaratmıştır.

Zorlu Enerji, LinkedIn üzerinden “Zorlu Enerji olarak, kapsamında CDP İklim Değişikliği Programı’na katılan ilk enerji şirketi olduk. Bu kapsamda 2016 yılı itibarıyla CDP Su Programı’na raporlama yapmaya başladık. Yaptığımız çalışmalarla bugüne kadar 6 kez İklim Liderliği ödülüne layık görüldük.” açıklaması ile sürdürülebilir bir gelecek için belirledikleri misyonun altını çizmiştir.

Kaynak : jeotermalhaberler.com

513 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!