Anasayfa / Kimya Haberleri / Dünya Haberleri / 180 Plastik Şişeden Yapılan Geri Dönüşüm Elbisesi

180 Plastik Şişeden Yapılan Geri Dönüşüm Elbisesi

180 plastik siseden yapılan geri donusum elbisesi - 180 Plastik Şişeden Yapılan Geri Dönüşüm Elbisesi

2014 yılı içerisinde bir geri dönüşüm projesi düşünen Rosa Montesa isimli tasarımcı, 180 adet plastik şişeden bir elbise yaptı.

Projenin fikri 2014 yılının yaz aylarında ortaya çıktı. İspanyol endüstriyel tasarımcı Rosa Montesa, annesine bu fikirden bahsettikten sonra, Geleneksel Valencian Fallas kutlaması için birlikte bir elbise yapmayı önerdi. İş birliği ile bir şeyler yapmak isteyen tasarımcı geleneksel yol ile değil de kendi yöntemi ile ortaya bir şey çıkarmak istedi. Montesa’nın aklındaki yöntem, geri dönüşümdü.

Kendi çöpünden ve çevresinden plastik şişeler, kahve kapsülü, patates cipsi kabı, ayçiçeği kabuğu gibi şeyleri topladı. Önce bir kolye, sonra bir lamba ve daha sonra da bir çiçek yaptı.

En sonunda, Montesa tüm dikkatini sadece bir projeye vermeye karar verdi: Bir elbise! Elbiseyi oluşturmak sadece 10 gününü aldı. 17 yaşındaki kızı Montesa’nın modeli olurken, annesi de partneri oldu.

Eteğin kumaşı, plastik şişeler ve kaplardan yapılma çiçekler ile dolduruldu. Toplamda 180 şişe kullanıldı. Küpeler, broş, kolye, iğne ve taraklar gibi geleneksel festival kostümün tüm parçası geri dönüşümlü malzemeden yapıldı.

Çalışmaların tüm detaylarını, Reciclado Creativo (Yaratıcı Geri Dönüşüm) internet sitesinden inceleyebilirsiniz.

Kaynak : cepecevre.com

Yorumlar

Okumanızı Öneriyoruz

bilim insanlari kanser hucrelerinin sonsuz bolunmesinde etkin protein unsurunu etkisiz kildi 310x165 - Bilim İnsanları Kanser Hücrelerinin Sonsuz Bölünmesinde Etkin Protein Unsurunu Etkisiz kıldı

Bilim İnsanları Kanser Hücrelerinin Sonsuz Bölünmesinde Etkin Protein Unsurunu Etkisiz kıldı

Bilim insanları, beyin kanserinin bir türünde, kanser hücrelerinin sonsuz bölünmesinde anahtar role sahip olduğunu belirledikleri …

Bir cevap yazın

WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com