Anasayfa / Kimya Haberleri / Dünya Haberleri / Karşınızda Yeni Lewis Süper Asidi!

Karşınızda Yeni Lewis Süper Asidi!

karsinizda yeni lewis super asidi - Karşınızda Yeni Lewis Süper Asidi!

Almanya ve Rusya’daki bilim adamları yeni bir Lewis super asidi izole ettiler.Bir önceki versiyonlar termal stabiliteye sahip değildi ve zayıf koordineli anyonlar sıklıkla ciddi biçimde düzensiz kristal yapılardan muzdaripti. Bu yeni Lewis super asidi, Al (OCArF3) 3, 180 ° C’ye kadar sıcaklıklarda stabildir ve zayıf koordineli anyonlar olarak hareket edebilen bir dizi metal yapı oluşturabilir.

Lewis asitleri, herhangi bir kimyacı için hayati derecene öneme sahiptir ve genel olarak, Lewis asidinin sahip olduğu güçten daha fazla güce sahiptir. Lewis super asidi, gaz fazında monomerik SbF3‘den daha güçlü olan moleküler Lewis asitleridir, fakat bunların izolasyonu ve termal stabilitesi, uygulamalarını engellemiştir. Bu yeni, çok yönlü tuz dizilerinin farklı alternatifleri ile erişilebilirliği, onları kataliz, iyonizasyon, yeniden düzenleme ve heteroliz reaksiyonları için yararlı reaktifler haline getirebilir ve Lewis süperaktlarını çok daha geniş bir kimyacı yelpazesine açabilir.

Kaynak: chemistryworld.com

Yorumlar
Sude Özçelik - Karşınızda Yeni Lewis Süper Asidi!

Hakkında Sude Özçelik

Merhabalar Ben Sude, 21 mayıs 1995 İstanbul doğumluyum. Yıldız Teknik Üniversitesi / Kimya Mühendisliği Son sınıf Öğrencisiyim. Daha önce Arçelik ve Sealed Air firmalarında Stajyer Mühendis olarak çalıştım .İlgi alanlarım : Polimer, Polimer nanokompozitler ama ayrıca yenilenebilir enerji ve gökbilim kavramları da ilgimi çekiyor. İngilizce her türlü şeyin çevirisini yapmaktan ve okumaktan zevk alıyorum, hem kendimi birçok alanda geliştirebileyim hem de bu dergide benimde bir katkım olsun diyerek okuduğunuz bazı haberleri çevirmeye başladım. Okuduysanız teşekkürler ,Gününüz güzel geçsin.

Sitemi Ziyaret Edin
Tüm Yazıları Görüntüle

Okumanızı Öneriyoruz

bakterilerle dolu gunes paneli bulutlu havalarda bile elektrik uretebiliyor 310x165 - Bakterilerle Dolu Güneş Paneli Bulutlu Havalarda Bile Elektrik Üretebiliyor

Bakterilerle Dolu Güneş Paneli Bulutlu Havalarda Bile Elektrik Üretebiliyor

British Columbia Üniversitesi’ndeki araştırmacılar bakterilerin fotosentez yeteneğini kullanarak yeni bir güneş paneli modeli geliştirdi. Verim …

Bir cevap yazın

WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com