2017 Yılında, İnşaat ve Çimento Sektörünün Büyüyeceğini Öngörüyoruz

2017 Yılında, İnşaat ve Çimento Sektörünün Büyüyeceğini Öngörüyoruz

Akçansa Çimento, her yıl olduğu gibi bu ramazan ayında da Kolin Hotel’de iftar yemeği düzenledi. Akçansa Genel Müdürü Şahap Sarıer, 2017 yılında da biz Akçansa olarak, inşaat ve çimento sektörünün büyüyeceğini öngörüyoruz” dedi.

İftar yemeğine Siirt Valisi olarak atanan Ezine Kaymakamı Ali Fuat Atik, Geyikli Belediye Başkanı Ercan Yılmaz, Çanakkale Ticaret Borsası (ÇTB) Başkanı Kaya Üzen, Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkan Yardımcısı Zülküf Memiş, ÇASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Akarsu, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hafize Akıncı, İl Genel Meclis Başkanı Av. Ömer Şahin, Çanakkale Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Boğaz Medya Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Akıncı, MHP İl Başkanı Hakan Pınar, MHP Merkez İlçe Başkanı Mesut Engin, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve daire müdürleri ile çok sayıda davetli katıldı. Akçansa Genel Müdürü Şahap Sarıer iftarda yaptığı konuşmada davetlilere katılımlarından dolayı teşekkür ederek şunları söyledi; “Birlik ve beraberliğin, dostluk ve dayanışmanın, manevi duygularımızın zirve yaptığı Ramazan ayını hep beraber eda ediyoruz. Böyle güzel bir toplulukla bir araya gelmişken biraz sektör hakkında da sizlere bilgi vermek isterim. Türkiye çimento sektörü 2016 yılında 68 milyon ton iç satış, 13 milyon tona yakında ihracatla bir önceki yıla göre yüzde 5 civarında artarak büyümüştür. Türkiye inşaat sektörü ise yüzde 7 civarında bir artış göstermiştir. Bu yapılan ihtiyacın önemli bir kısmını da biz burada, Çanakkale fabrikamızda teknik ekibimizin özveriyle, gayretleriyle gerçekleştirdiği low alkali çimento ile gerçekleştiriyoruz. Bu çimento Amerika Birleşik Devletleri tarafından en çok tercih edilen çimentosu özelliğini taşımaktadır ve geçtiğimiz sene 1,5 milyon tona yakın, inşallah da bu sene 1,5 milyon tona low alkali çimentoyu Amerika’ya ihraç etme başarısını göstereceğiz. 2016 yılındaki toplam iç satışların yüzde 45’ini konut sektörü oluştururken, yüzde 41’ni ise tüneller, garajlar, yollar gibi alt yapı faaliyetleri oluşturdu. Bu oran 2017’de de artarak devam ediyor. Geriye kalan kısımsa ticari faaliyetlerden oluşmakta. 2017 yılında da biz Akçansa olarak, inşaat ve çimento sektörünün büyüyeceğini öngörüyoruz. Akçansa, yenilikçi yaklaşımları, yenilikçi ürünleriyle sektöründe lider bir kuruluştur. Bu sebepledir ki 15 yıldır aralıksız sektörün ‘En Beğenilen Şirketi’ seçiliyoruz. 2017 yılında da inovatif yaklaşımımız ve Ar-Ge çalışmalarımız kapsamında mega projelerin ihtiyacı olan özel ürünleri ve hizmetleri geliştirmek üzerine yoğunlaştık. Yeni zemin güçlendirici ürünümüz Solidcem ve Samsun’da başlayıp Tekirdağ’da devam ettiğimiz Yolbeton ile Türkiye genelinde daha fazla karayolunu betona dönüştürmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

Kaynak : bogazgazetesi.com.tr

Okumanızı Öneriyoruz

Antimikrobiyal Direnç

  Antimikrobiyal ilaçların kötüye kullanımının sağlık hizmetlerine yönelik tehdidi hala ortadan kalkamadı. Bakteriyolog Alexander Fleming, 1945 …