Adopen Plastik Başkanı Mustafa Sak: Rusya, 6 Çalışanımı Sınır Dışı Ediyor

adopen plastik baskani mustafa sak rusya 6 calisanimi sinir disi ediyor

Adopen Plastik ve İnşaat Sanayi AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sak, uçak krizinden sonra Rusya’daki fabrikasında çalışan 6 Türkün bugün itibariyle sınırdışı edildiğini açıkladı.

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (ANSİAD) Burdur’da düzenlediği 13’üncü Girişimcilik Konferansı’na katılan Mustafa Sak, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Veteriner Fakültesi’ndeki konferansta öğrencilere iş hayatıyla ilgili tecrübelerini anlattı. Konuşmasının sonunda Sak’a, Burdur Valisi Hasan Kürklü tarafından plaket verildi.

Bugün Sabah Kötü Bir Haber Aldık

Konferansın ardından basın mensuplarının Rusya’daki krize ilişkin sorularını yanıtlayan Mustafa Sak, Rusya’daki fabrikasında 300 civarında işçi çalıştığını söyledi. Bunlardan yüzde 7’sinin Türk olduğunu aktaran Mustafa Sak, “Düne kadar problem yoktu. Bugün sabah kötü bir haber aldık. 2017 yılına kadar çalışma izni olan, en kritik yerlerde çalışan 6 kişiyi sınır dışı ediyorlar” dedi.

Rusya Çok Büyük Hata Yapıyor

Rusya’daki krizi en hafif kendilerinin atlattığını kaydeden Mustafa Sak, şöyle dedi:

“Diğer fabrikalarda maliye, polis, belediye tarafından çok ciddi baskı var. Sakin olmak lazım. Rusya olmaz başka yer olur. Çalışırız ama Rusya çok büyük hata yapıyor. Burada sıkıntı çekecek sadece Türk tarafı değil, Rus tarafı da çok büyük sıkıntı çekecek. Onlar bize 25 milyar dolarlık mal veriyor, biz sadece 4- 5 milyar dolarlık mal veriyoruz. 4-5 milyar dolar da turizm gelirimiz var. Matematiksel olarak baktığınızda onların daha çok menfaati var bizden. Ben barıştan yana bir insanım. İki ülke arasında barış olacağına inanıyorum. İnşallah önümüzdeki dönemde diplomatlarımız ilişkilerimizi düzeltir.”

En kritik yerlerde çalışanların sınırdışı edilmesinin de enteresan olduğunu vurgulayan Sak, “Diğer fabrikalarda da müdür, üst düzey yönetici varsa sınırdışı ediyorlar. Bu ciddi sıkıntı hepimiz için. Önümüzdeki dönemde ciddi baskı uygulayacaklar maalesef” dedi

Kaynak : haberler.com

816 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!