Akıllı Dispanser Şarabı İdeal Sıcaklıkta Servis Ediyor

Akıllı Dispanser Şarabı İdeal Sıcaklıkta Servis Ediyor

Fotoğraf: Albicchiere şarap dispanseri şimdi Kickstarter’da

Şarabınızı tam da olması gereken servis sıcaklığında ikram edebilmek karmaşık olabiliyor. Albicchiere şarap dispanseri; şarabı istenilen sıcaklığa getirmek ve açıldıktan sonra o sıcaklıkta tutmak için tasarlandı.

Albicchiere kullanıcıları istedikleri şarabı şişeden, sistemin geri dönüştürülebilir akıllı paketine aktarıyor. Dilerlerse dispanserin uygulamasında yer alan önceden paketlenmiş şaraplardan da satın alabiliyorlar. Her iki durumda da paketlenmiş şarap dispansere yerleştiriliyor.

Eğer şarap önceden paketlenmiş ise, dispanserin NFC (yakın mesafe iletişim) sistemi şarabı tanıyıp 4-20 C arasındaki ideal sıcaklığa gelmesini sağlayacak şekilde otomatik ayarları yapabiliyor.

Albicchiere’in üzerinde yer alan butona basılarak, şarap kadeh ya da kupalara doldurulabiliyor. Dispanser her dolumdan sonra paketin ağız kısmına hava ile kapatma yapıyor. Bu sayede tamamen bitmeyen şaraplar saklanabiliyor. Paketlerin UV ışınlarına ve oksidasyona karşı yüksek dirençli olması sayesinde şarapların aroması 6 aya kadar bozulmadan saklanabiliyor.

Albicchiere şu anda Kickstarter üzerinden 249 USD’lik bir destek ile sipariş edilebiliyor. Dispanserin planlanan parakende satış fiyatı ise 389 USD olarak planlanmakta.

Kaynak: newatlas.com

235 Kez Okundu

Melike Oya Oral

İzmir’de 1988 yılında doğdu. İzmir Atatürk Lisesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kimya Bölümü’nü bitirdi. Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Executive MBA programlarında yüksek lisanslarını tamamladı. Temel ilgi alanı malzeme bilimleri. 2012’den beri özel sektörde beyaz eşya, yapı malzemeleri ve tekstil sektörlerinde ArGe ve yeni ürün geliştirme bölümlerinde görev almakta. Hali hazırda Sun Tekstil ArGe Merkezi’nde çalışıyor.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!