Akıllı Dispanser Şarabı İdeal Sıcaklıkta Servis Ediyor

Akıllı Dispanser Şarabı İdeal Sıcaklıkta Servis Ediyor

Fotoğraf: Albicchiere şarap dispanseri şimdi Kickstarter’da

Şarabınızı tam da olması gereken servis sıcaklığında ikram edebilmek karmaşık olabiliyor. Albicchiere şarap dispanseri; şarabı istenilen sıcaklığa getirmek ve açıldıktan sonra o sıcaklıkta tutmak için tasarlandı.

Albicchiere kullanıcıları istedikleri şarabı şişeden, sistemin geri dönüştürülebilir akıllı paketine aktarıyor. Dilerlerse dispanserin uygulamasında yer alan önceden paketlenmiş şaraplardan da satın alabiliyorlar. Her iki durumda da paketlenmiş şarap dispansere yerleştiriliyor.

Eğer şarap önceden paketlenmiş ise, dispanserin NFC (yakın mesafe iletişim) sistemi şarabı tanıyıp 4-20 C arasındaki ideal sıcaklığa gelmesini sağlayacak şekilde otomatik ayarları yapabiliyor.

Albicchiere’in üzerinde yer alan butona basılarak, şarap kadeh ya da kupalara doldurulabiliyor. Dispanser her dolumdan sonra paketin ağız kısmına hava ile kapatma yapıyor. Bu sayede tamamen bitmeyen şaraplar saklanabiliyor. Paketlerin UV ışınlarına ve oksidasyona karşı yüksek dirençli olması sayesinde şarapların aroması 6 aya kadar bozulmadan saklanabiliyor.

Albicchiere şu anda Kickstarter üzerinden 249 USD’lik bir destek ile sipariş edilebiliyor. Dispanserin planlanan parakende satış fiyatı ise 389 USD olarak planlanmakta.

Kaynak: newatlas.com

Okumanızı Öneriyoruz

Bu Biyoelektronik Cihaz Çeper Potansiyelini Benzeri Görülmemiş Bir Şekilde Kontrol Edebiliyor

  Bu biyohibrit cihaz otomatik öğrenme algoritması(bknz: machine learning algorithm)  tarafından çalıştırılan bir kapalı döngü …