Alan G. Marshall

Alan G Marshall

Alan G. Marshall 1944’te Bluffton, Ohio’da doğdu ve San Diego’da büyüyüp liseyi orada okudu. 1961’de Northwestern Üniversitesinin 6 yıllık tıp fakültesi bölümüne girdi, tıp fakültesinin ilk yılını tamamladı ve kalıcı olarak tıp fakültesini bıraktı. Daha sonra 1965 yılında Kimya alanında Sanat ve Sosyal Bilimler Lisans Diplomasını onur belgesiyle tamamladı.

1970 yılında doktorasını Stanford Üniversitesi’nde Fizikokimya bölümünde John Baldeschwieler ile NMR ve ICR projelerinin ikisinin de üzerine çalışarak tamamladı. 1969’da British Columbia (Vancouver, Canada) Üniversitesi’nde Kimya Fakültesine katıldı. Kanada’da yaşarken, Alan 1978’de Kanadalı Erkekler Milli Şampiyonluk takımında baş smaçörlük yaptı.1980’de Ohio State Üniversitesi’ne Kimya ve Biyokimya Profesörü olarak ve Kimyasal Çevre Merkezi Kampüsünün direktörü olarak geçti. 1993’te Florida State Üniversitesinde İyon Siklotron Rezonans Programında Profesör ve Direktör olan Robert O. Lawton’ın yanına, Ulusal  Sanitasyon Vakfı tarafından desteklenen bir ulusal kullanıcı tesisine geçti. Fourier dönüşümleri iyon siklotron rezonansı (FT-ICR) kütle spektrometresinde ortak buluş ve süren önde olan gelişmelerde en iyi bilinen kişi olmasına rağmen Spektroskopinin çeşitli alanlarını kapsamlı olarak yayınladı.

Alan G. Marshall’ın temel tanınırlık içerikleri: Amerikan Fiziksel Birliğinin üyesi, Amerikan Bilimin Yükselişi Derneği üyesi, Uygulanmış Spektroskopi Birliği üyesi; üç tane Amerikan Kimya Birliği Ulusal Ödülü (Kimya Enstrümantasyon, Franklin-Saha Ödülü ve Analitik Kimya Ödülü); iki tane Spektroskopi Birliği Pittsburgh Ödülü ( Hasler Ödülü ve Spektroskopi Ödülü); Amerikan Birliği Kütle Spektroskopi Seçkin Katılım Ödülü; Uluslar arası Derneği için Kütle Spektrometre Thomson Medal; ve Amerikan Kimya Enstitüsünden Kimyasal Öncü Ödülü. Kütle Spektrometre Amerikan Birliği eski başkanı ve çeşitli yazıyla ilgili panolarda hizmet veren kişi. Dört kitap, dört patent, 450 hakemli dergi makalesi yayınladı ve 1400 konferans posteri, üniversite, devlet laboratuvarı ve endüstri sundu. Yazıları 16000 kez alıntılanmıştır. Şimdiki süre araştırması FT-ICR enstrümantasyon gelişimi, fosil ve çevre analizi ve biyolojik makro moleküllerde ilk ve yüksek seviye yapılarında haritalama ve onların kompleksleri üzerinedir.

738 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!