Artık İnsanlar Kafayı Bulmak için Kendilerine Başkalarının Kanını mı Enjekte Ediyorlar?

Artık İnsanlar Kafayı Bulmak için Kendilerine Başkalarının Kanını mı Enjekte Ediyorlar?

Fotoğraf : Bir hastanede kan nakli yaptırmadığın sürece kendine başka birinin kanını enjekte etmek korkunç bir fikir. Pexels

Çünkü başka korkunç fikirlerimiz kalmadı.

Geçen yaz Pennsylvania, Bucks County’deki polis, işaretlenmemiş bir şişe kırmızı sıvı taşıyan bir kişiyi aldı. Sorgulamadaki 33 yaşındaki adam, şişenin insan kanı ve fentanil içerdiğini, morfinden 50-100 kat daha güçlü bir ağrı kesici olduğunu açıkladı. Sıvının sokak adı: “KAN”.  (Hepsi büyük harfli olursa görünüşe göre maddenin sokak adı için bir gidiş tarzı olur  ama bu noktadan sonra “Kan” a bağlı kalacağız çünkü, KAN ‘ı tekrar tekrar kullanmak bu makaleyi “Susam Sokağı” tarafından yazılmış gibi gösteriyor.

Memurlar, yaklaşık yarım çay kaşığı kırmızı sıvı içeren şişeyi adli toksikolog Laura Labay’a gönderdiler.

PopSci “En garip şeydi,” dedi. “Eğer bir test tüpündeki tüm kana bakarsanız, yoğundur. Bu kan gibi görünüyordu ama daha suluydu ”. İçinde bir çeşit toz vardı ve öksürük şurubu gibi kokuyordu.

Willow Grove, Pennsylvania’daki NMS Labs’daki laboratuarında çalışan Labay, numunenin gerçekten insan kanı içerdiğini doğruladı.  Ama aynı zamanda fentanilden çok daha fazlasını taşıyordu.

Laboratuvar testlerinde etanol, kodein, efedrin, THC ve 11 miligram, tam doz, metamfetamin kalıntıları dahil olmak üzere kanda 13 farklı madde tespit edildi. Sonuçlar yakın bir zamanda Adli Bilimler Dergisi’nde yayınlandı.

Artık İnsanlar Kafayı Bulmak için Kendilerine Başkalarının Kanını mı Enjekte Ediyorlar?

Fotoğraf: Bu flakon, insan kanı ve tam doz metamfetamin olmak üzere bir ilaç kokteyli ile doldurulur. Onu taşıyan adam kendisine bunu enjekte etmeyi amaçladı. Laura Labay

Uyuşturucu kullanıcıları maddeyi damardan enjekte ettiklerinde, bazen bir miktar kan şırıngaya geri döner. Labay ve meslektaşları, kullanıcıların kanlarının haznenin içine kaçabileceğini fark ettiler, ardından başka bir kullanıcıya uyuşturucu maddesi denemesi için iğne verildi. Ancak uyuşturucu emprenye kanının daha sonra enjekte edilmek üzere dağıtılmak için ortaya çıktığını ilk kez duydular.

İlaçların çoğu normal bir dozdan daha düşük seviyelerde bulunduğundan ve vücut bu ilaçları yıkmaya başladıktan sonra bırakılan kan metabolitleri nedeniyle Labay daha önce psödoefedrin ve eroin kullanan birinden “Kan” geldiğini düşündü.

“Biri birinden kan almalı ve içine bilerek metamfetamin eklemiş olmalı” diyor. “Kanınızda bu kadar metamfetaminle yürüyemez ve iyi olamazsınız.”

Labay ve yazar yardımcısı birinin neden bu şekilde uyuşturucu almak istediğini kesin olarak söyleyemediler. Diğer ilaçların kokteylinin metamfetamin etkisini arttırması mümkün. Ya da belki de bazı insanlar insan kanını tüketmenin egzotikliğini sever. Bunu yapmanın tehlikeleri nispeten açık olmalı.

İlk olarak, “Kan”  taşıyan kişi içeriği hakkında yalan söylemediğiyse bağlandığı ilaçların çoğundan ve hatta birincil içerikten bile haberi yoktu. “İnsanlar sistemlerine ne koyduğunu bilmiyorlar” diyor Labay.

Daha da kötüsü, eğer bu flakonu alan kişi fentanile yüksek toleranslıysa etkisini hissetmesini sağlamak için daha yüksek bir dozda “kan” enjekte etmeye karar verebilir. Eğer uyarıcılara tolerans göstermediyse bu metamfetamin aşırı dozuna neden olabilir.

Açıkçası, enfeksiyonlar buradaki başka büyük bir risk. Bu doğru çünkü, iğneleri paylaşmak HIV, hepatit ve diğer kan yoluyla bulaşan enfeksiyonları yaymaktadır. Ve bu sadece biraz kan kalıntısı ile olur. Bilinmeyen kan tüplerini enjekte etmek daha da kötü bir fikirdir.

Ayrıca kan grupları için endişelenilmeli. Eğer kan grubunuzla bağdaşmayan kan enjekte ederseniz, bağışıklık sisteminiz  yabancı hücrelerini parçalamaya başlayabilir ve damarlarınızı tıkayan ve sizi öldüren kan pıhtıları içeren reaksiyonları tetikleyebilir.

Popular Science, bu gibi vakaların bölgede ne kadar yaygın olduğunu öğrenmek için Bucks İlçe Polis Departmanına ulaşmaya çalıştı, ancak bu makalenin yayınlanmasından önce haber alınamadı.  (Daha fazla bilgi alırsak, bu yazıyı güncellediğimizden emin olabiliriz!)

Labay’a gelince, ilk defa böyle bir şey gördüğünü söylüyor ve Deep Web ‘te başka örnekler bulamadı. “Bunun bu ülkede görünen bir vaka olup olmadığını ya da yaygın görünen bir uygulama olup olmadığını bilmiyorum. Bu gerçekten garip. ”

Kanın kendi sokak adı var, kötü olsa bile bu da bunun bir kerelik bir durum olmadığı anlamına gelir, kötü bir fikir ve hiçbir anlam ifade etmez. Çocuklar bundan sonra ne düşünecek?

Kaynak : popsci.com

600 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!