Disney Plastik Pipet, Karıştırıcı ve Dahasını Yasaklama Sözü Verdi

Disney Plastik Pipet Karıştırıcı ve Dahasını Yasaklama Sözü Verdi

Son zamanlarda plastik azaltım eylemine katılanlardan biri de Walt Disney Şirketi. Yayınlanan bir basın duyurusunda şirket dükkanları, parkları ve yolcu gemileriyle üretilen plastiğin azaltımı ile ilgili niyetini açıkladı.

2019’un ortalarından itibaren dünyadaki tüm Disney markalı yerler, plastik pipet ve karıştıcıları yavaş yavaş kullanımdan kaldıracak ki bu da her yıl 175 milyon pipet ve 13 milyon karıştıcının atılmasının önüne geçilmesi demektir.

Disney yolcu gemilerinde misafirhanelere “yeniden doldurulabilir oda içi tesisler” eklenecektir. Basın duyurusu bunların tam olarak ne olduğunu açıklamadı ancak yeniden doldurulabilir şampuan, konteyner ve sabunlukların belki su şişeleri yerine yeniden kullanılabilir bardakların ve bez el havlularının olduğu tesisler olduğunu hayal edebiliyoruz.

Disney dünya çapında işletmelerimizde polistirenden yapılan bardakları hayatımızdan çıkarmanın işi tamamlayacağını düşünüyor. Bu da tek kullanımlık plastik bardaklara veda etmek demek!

Conservation international’ın CEO’su Dr. M. Sanjayan’a göre “Disney her zaman doğadan ilham almıştır ve Disney aynı anda ilham veren, eğiten ve eğlendiren güçlü bir markadır. Bugünkü duyuru tek kullanımlık bardakların kullanımını azaltmanın ötesinde dünyanın birçok yerinden gelen çocuklara ve yetişkinlere okyanusları ve doğayı korumak için günlük alışkanlıklarımızı değiştirmenin birçok yolunu göstermektir.”

Bence bu nokta önemli. Disney insanlığın en genç nesli üzerinde güçlü bir etkiye sahip ve yetişkinlere yönelik çabaların yapamayacağı yollarla ilham vermek ve etkilemek için iyi konumlandırılmıştır. Özellikle bu plastik azaltma çabaları çocukları eğiten iyi bir mesaj verme ile birleşirse farkındalık yaratmak için müthiş bir potansiyele sahiptir.

Kaynak : treehugger.com

513 Kez Okundu

Hacer Demir

27 Nisan 1993’te Bursa’da doğdu. Uludağ Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü ve Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Marka İletişimi bölümü mezunu. UÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü'nde yüksek lisans yapıyor. İlgi duyduğu alanlarda eğitim ve programlara katılmayı, yeni şeyler öğrenmeyi ve kendini geliştirmeyi seviyor. Yenilikçi haberleri takip etmeyi ve çeviri yapmayı sevdiği için 2017 yılından bu yana İnovatif Kimya Dergisi ekibinde yer alıyor.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!