Disney Plastik Pipet, Karıştırıcı ve Dahasını Yasaklama Sözü Verdi

Disney Plastik Pipet, Karıştırıcı ve Dahasını Yasaklama Sözü Verdi

Son zamanlarda plastik azaltım eylemine katılanlardan biri de Walt Disney Şirketi. Yayınlanan bir basın duyurusunda şirket dükkanları, parkları ve yolcu gemileriyle üretilen plastiğin azaltımı ile ilgili niyetini açıkladı.

2019’un ortalarından itibaren dünyadaki tüm Disney markalı yerler, plastik pipet ve karıştıcıları yavaş yavaş kullanımdan kaldıracak ki bu da her yıl 175 milyon pipet ve 13 milyon karıştıcının atılmasının önüne geçilmesi demektir.

Disney yolcu gemilerinde misafirhanelere “yeniden doldurulabilir oda içi tesisler” eklenecektir. Basın duyurusu bunların tam olarak ne olduğunu açıklamadı ancak yeniden doldurulabilir şampuan, konteyner ve sabunlukların belki su şişeleri yerine yeniden kullanılabilir bardakların ve bez el havlularının olduğu tesisler olduğunu hayal edebiliyoruz.

Disney dünya çapında işletmelerimizde polistirenden yapılan bardakları hayatımızdan çıkarmanın işi tamamlayacağını düşünüyor. Bu da tek kullanımlık plastik bardaklara veda etmek demek!

Conservation international’ın CEO’su Dr. M. Sanjayan’a göre “Disney her zaman doğadan ilham almıştır ve Disney aynı anda ilham veren, eğiten ve eğlendiren güçlü bir markadır. Bugünkü duyuru tek kullanımlık bardakların kullanımını azaltmanın ötesinde dünyanın birçok yerinden gelen çocuklara ve yetişkinlere okyanusları ve doğayı korumak için günlük alışkanlıklarımızı değiştirmenin birçok yolunu göstermektir.”

Bence bu nokta önemli. Disney insanlığın en genç nesli üzerinde güçlü bir etkiye sahip ve yetişkinlere yönelik çabaların yapamayacağı yollarla ilham vermek ve etkilemek için iyi konumlandırılmıştır. Özellikle bu plastik azaltma çabaları çocukları eğiten iyi bir mesaj verme ile birleşirse farkındalık yaratmak için müthiş bir potansiyele sahiptir.

Kaynak : treehugger.com

Okumanızı Öneriyoruz

Atık Plastiği Daha Saf Kaliteli Malzemelere Dönüştürmek: Kimyasal Geri Dönüşümün Geleceği

Birleşik Krallık hükümeti kısa süre önce, düşük kaliteli plastik atıklardan saf kalitede malzemeler üretmek için …

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
error: