İsveç, 2030 Yılı Yenilenebilir Enerji Hedefine 12 Yıl Önce Ulaştı

İsveç, 2030 Yılı Yenilenebilir Enerji Hedefine 12 Yıl Önce Ulaştı

İsveç yenilenebilir enerji hedeflerine olması gerekenden çok daha önce ulaşıyor. Bloomberg, maliyet etkin yenilenebilir enerji dağıtımının ne kadar hızlı ilerlediğini gösteren bir şey yapmak üzere olduğunu bildirdi.

Bu yılın sonunda, 18 terawatt/saat’lik 2030 yenilenebilir enerji çıktısı hedefine 12 yıl önce ulaşmak için yeterli kapasiteyi eklemiş olacak.

Ülkenin mevcut yenilenebilir enerji kaynakları ve kaplıcaları düşünüldüğünde 2040 yılına kadar nihai % 100 yenilenebilir enerji hedefine ulaşmak için iyi bir hedefe koyması gerekiyor. Bu, yeryüzü ve vatandaşlar için iki katı kâr sağlayan elektrikli bisikletleri sübvanse eden tüm o hükümetleri gören bir harekettir.

Bununla birlikte, herkesin mutlu olmadığı dikkat çekmeye değerdir. Birçoğu hiç şüphesiz, iklim değişikliği tehdidini savuşturma gereksinimine düşecek olsa da yayılmanın hızla ilerlemesi kesinlikle birçok yerli Sami rengeyiği çobanını büyük ölçekli rüzgar enerjisi tribünlerinin kendi topraklarını ele geçirmesi korkusuyla karşı karşıya bırakacak.

Umarız, bu tür arazi kullanımı anlaşmazlıkları daha iyi paydaş planlaması, danışma ve rüzgar gücünün faydalarının daha adil dağılımı ile ele alınabilir. Ancak her iki durumda da İsveç örneği, bir ülke aklına koyduğu takdirde, temiz teknolojinin hızlı bir şekilde dağıtılabileceğini gösteriyor.

Kaynak : treehugger.com

Okumanızı Öneriyoruz

Atık Plastiği Daha Saf Kaliteli Malzemelere Dönüştürmek: Kimyasal Geri Dönüşümün Geleceği

Birleşik Krallık hükümeti kısa süre önce, düşük kaliteli plastik atıklardan saf kalitede malzemeler üretmek için …

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
error: