Edwin Lewis Sutermeister

1876 yılında Massachusetts’te Emmanuel Sutermeister ve Harriet Georgianna Davenport’un oğlu olarak dünyaya gelen Amerikalı kimyager Edwin Lewis kağıt yapımıyla ilgili önemli çalışmaları sayesinde bilinir. Kız kardeşi, ünlü fotoğrafçı Margaret Sutermeister’dir.

1903’te Bertha B. Sutermeister ile evlendi ve bu evliliğinden iki çocukları oldu. 1930’dan ölümüne kadar geçen sürede Maine’de yaşadılar.

1958’de Maine’de öldü.

Yirmili yaşlarında endüstri sektöründe kimyager olarak geçirdiği zamanlardan edindiği tecrübeyle en önemli ve en çok bilinen eseri The Story of Paper Making’i yazdı.

Author

17 Aralık 1995'te Viyana'da doğdum. Eğitimime Türkiye'de başladım ve şu anda İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Kimya bölümü son sınıf öğrencisiyim. Kimya alanındaki gelişmeleri ve imkanları yakından takip ediyorum ve bu alanda çeşitli kongrelere, konferanslara ve seminerlere katılıyorum. Bir konuda her şeyi bilmek yerine her konudan bir şey bilmeyi ve öğrenirken öğretmeyi amaç edindim, bu amaç sayesinde de İnovatif Kimya Dergisi'nde çeviri yapmaya başladım.