Anasayfa / Kimya Bilim İnsanları / Edwin Lewis Sutermeister

Edwin Lewis Sutermeister

edwin lewis sutermeister - Edwin Lewis Sutermeister

1876 yılında Massachusetts’te Emmanuel Sutermeister ve Harriet Georgianna Davenport’un oğlu olarak dünyaya gelen Amerikalı kimyager Edwin Lewis kağıt yapımıyla ilgili önemli çalışmaları sayesinde bilinir. Kız kardeşi, ünlü fotoğrafçı Margaret Sutermeister’dir.

1903’te Bertha B. Sutermeister ile evlendi ve bu evliliğinden iki çocukları oldu. 1930’dan ölümüne kadar geçen sürede Maine’de yaşadılar.

1958’de Maine’de öldü.

Yirmili yaşlarında endüstri sektöründe kimyager olarak geçirdiği zamanlardan edindiği tecrübeyle en önemli ve en çok bilinen eseri The Story of Paper Making’i yazdı.

Yorumlar
Simge Kostik - Edwin Lewis Sutermeister

Hakkında Simge Kostik

17 Aralık 1995 yılında Viyana'da doğdum. Eğitimime Türkiye'de başladım ve şu anda İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Kimya bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Kimya alanındaki gelişmeleri ve imkanları yakından takip ediyorum ve bu alanda çeşitli kongrelere, konferanslara ve seminerlere katılıyorum. Bir konuda her şeyi bilmek yerine her konudan bir şey bilmeyi ve öğrenirken öğretmeyi amaç edindim, bu amaç sayesinde de İnovatif Kimya Dergisi'nde çeviri yapmaya başladım.

Sitemi Ziyaret Edin
Tüm Yazıları Görüntüle

Okumanızı Öneriyoruz

venkatraman ramakrishnan 310x165 - Venkatraman Ramakrishnan

Venkatraman Ramakrishnan

Venkatraman Ramakrishnan 1952’de Chidambaram, Tamil Nadu, Hindistan’da doğdu. Babası Baroda’daki Maharaj Sayajirao Üniversitesi’nde biyokimya bölümünü …

Bir cevap yazın

WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com