Erenler Yunus Çiloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri, Neutec İlaç Fabrikasına Mesleki Eğitim Gezisi Yaptı

Erenler Yunus Çiloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kimya Teknolojisi alanı, Neutec İlaç Fabrikası’na mesleki eğitim gezisine giderek, ilaç sanayi ve mesleki kariyer imkanları hakkında bilgi aldılar

Erenler Yunus Çiloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, öğrencilerinin mesleki eğitimlerini, gelecekteki çalışma şartları ve kariyer imkanları hakkında bilgilendirmek üzere yaptığı faaliyetlerine devam ediyor.

Kimya Teknolojisi alanı öğretmenleri Mukadder Yiğit ve Osman Ada tarafından düzenlenen mesleki eğitim gezisi için Sakarya 1.Organize Sanayi Bölgesi’nde üretim yapan Neutec İlaç Fabrikası’na giden bölüm öğretmenleri ve öğrencileri, burada . İnsan Kaynakları Birimi’nden Büşra Ata mihmandarlığında üretim tesisini gezen öğrenciler, kimya alanının uygulandığı ilaç sektörü hakkında ve Neutec hakkında bilgi aldılar.

Firma adına Özgür Ölmez tarafından öğrencilerimize yapılan sunumda, firma, üretim alanları, tesisleri hakkında bilgiler verildi. Yenilikçi ürün ve hizmetlerle hastalar için daha kaliteli bir yaşam sürmeyi sağlayacak tedavi yöntemleri sunmayı amaçladıklarını belirten Ölmez, bu sebeple araştırma ve geliştirmenin önemine değindi. Öğrencilere, nitelikli eleman ihtiyacını göz önünde bulundurmalarını ve bu sebeple mesleki eğitimleri süresince kendilerini iyi yetiştirmelerini ve alanlarında uzmanlaşmaya gayret etmelerini tavsiye etti.

Kaynak : meb.k12.tr

Okumanızı Öneriyoruz

Crispr Nedir ve Neden Nobel Ödülünü Kazandı?

Crispr Nedir ve Neden Nobel Ödülünü Kazandı? Hayatımızı değiştirebilecek ödüllü gen düzenleme aracının arkasındaki bilim: …