Gaziantep Sanayi Odası Fırsat Gezisi

gaziantep sanayi odasi firsat gezisi

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) “Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi” projesi (UR-GE) kapsamında plastik sektöründe faaliyet gösteren 24’ü firma temsilcilerinden oluşan toplam 31 kişiyle Amerika Birleşik Devletleri’ne (ABD) fuar gezisi düzenledi.

GSO tarafından 2010/8 sayılı Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi konulu tebliğ uyarınca Ekonomi Bakanlığı’nın desteğiyle yürütülen, “Plastik Sektöründe Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi ve Desteklenmesi” (UR-GE) projesi devam ediyor. Proje kapsamında oluşturulan UR-GE Plastik Kümesi ve Güneydoğu Plastik ve Kimya Sanayicileri Derneği (GAPLASDER) Sektörel Ticaret heyeti, ABD’nin Orlando ve New York şehirlerinde çeşitli toplantı ve organizasyonlara katılmak üzere ABD’ye gitti.

Organizasyon kapsamında Orlando kentinde “NPE 2015 The International Plastics Showcase” plastik fuar ziyareti ve Amerika’da plastik sektöründe faaliyet gösteren alıcı ve toptancılardan oluşan firmalarla ikili iş görüşmeleri gerçekleştirilecek.

Heyet ayrıca, New York’ta, New York Ticaret Ataşeliği ile “ABD’de İş Yapma Fırsatları” konulu bir toplantı ve Türk-Amerikan Ticaret ve Sanayi Odası ile ortaklaşa “ABD’de Yatırım ve İşbirlikleri” konulu toplantılar yapacak.

Kaynak : guncelgazete.com

446 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!