Bursa Teknik Üniversitesi Kimya Topluluğu Etkinliği

BTM´DE Bİ DOLU BİLİM DÜZENLEDİĞİ BİR ÇOK BİLİMSEL ETKİNLİK İLE AİLELERİN VE BİLİM SEVER ÇOCUKLARIN POPÜLER MEKANI HALİNE GELEN BTM YOĞUN İLGİ GÖRMEYE DEVAM EDİYOR

Bursa’da düzenlediği bir çok bilimsel etkinlik ile ailelerin ve bilim sever çocukların popüler mekanı haline gelen BTM, yoğun ilgi görmeye devam ediyor.
Tematik atölyelerde bu hafta kimyanın eğlenceli dünyasında bir gezinti yaptık. Bursa Teknik Üniversitesi Kimya Topluluğu üyelerinin yardımıyla gerçekleşen etkinlikte öğrenciler kimya ve elementler hakkında bilgiler aldı; asit, baz ve tuzları gibi maddelerin karışımının nasıl olduğunu ve karışımın nelere dönüştüğünü bir kimyager gibi yaparak öğrendiler. Akmayan sıvı da olur mu demeyin minik kimyagerlerimiz onu da elde ettiler. Yüzey gerilimi ve viskozite kavramlarını tanıyan öğrenciler, bir kimyacı edasıyla istekleri renk ve çeşitte mumlar yaptılar.

Çocukların zeka seviyelerini arttırmak konusunda ailelere düşen görev ve sorumluluklar alanında uzman olan Muhammed Ali Şimşek, “BTM´de Velilerle Söyleşi etkinliği” kapsamında ebeveynlerle bir araya geldi.

‘21.yüzyılın Yapay Çocukları’ konulu söyleşide Şimşek; anne-baba olarak zeka gelişimi için yapılabilecekler, oyunun ve zeka oyunlarının çocuğun gelişimine etkisi gibi konulara değindi. Özellikle TV ve bilgisayar başında geçirilen zamanın çocukları olumsuz yönde etkilediğine ve çocuklarını ekran başından kaldırmak isteyen ebeveynlerin alternatifler sunmaları gerektiğine değinerek ailelerin bilinçlenmesine katkı sağladı.

BTM dış alan parkuruna kurulan dev sahnede gerçekleşen bilim şovları ziyaretçilerin beğenisini kazandı. BTM hafta sonu boyunca 4151 kişi tarafından ziyaret edilerek yeni bir rekora imza attı.

Kaynak : sabah.com.tr

743 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!