Shell’in Bangalor’daki Teknoloji Merkezi Açılıyor

Shell, Hindistan Bangalor’da, 1500 teknoloji uzmanını bir araya getirecek yeni bir Araştırma Geliştirme Merkezi açıyor.

Shell Technology Centre Bangalore (STCB) ofisler, laboratuvarlar ve yüksek teknoloji inovasyon birimleri içeriyor. Araştırma alanlarıysa, sıvılaştırılmış doğal gaz, yüzey altı modelleme, veri analizi, mühendislik dizaynı, katran, distilasyon ve gelişmiş bilgisayar destekli araştırma içeriyor. Aynı zamanda, orman, zirai ve kentsel atıkları biyoyakıtlara dönüştürmek için tesisin simülasyonu da bu merkezde yapılacak.

Merkez Shell’in Bangalor’daki çeşitli şantiyelerde çalışan tüm Ar-Ge personelini bir araya getiriyor. Shell’in açıklamalarına göre bu disiplinler arası işbirliği için daha iyi fırsatlar yaratacak. STCB uzmanları aynı zamanda dış endüstriyel partnerlerle, üniversitelerle ve enstitülerle işbirliği yapacak. STCB’nin Indian Institutes of Technology (Hindistan Teknoloji Enstitüsü) ile kimya ve kataliz araştırmalarında, MIT ile de ileri düzey bilgisayar teknolojileri araştırmalarında işbirliği bulunuyor.

“Farklı disiplinlerle ve diğer sektörlerle işbirliği inovasyondaki başarı için altın anahtar. İşbirliği aynı zamanda en büyük zorluğu aşmak için önemli: düşük karbonlu enerji sistemine geçmek için en iyi ve ulaşılabilir çözümlere zamanında geçiş yapıp geliştirmek. Yeni Bangalor teknoloji merkezimiz, şehirde inovasyon için çalışan doğru insanları bir araya getiriyor.” diyor Shell’in proje ve teknoloji direktörü Harry Brekelmans.

STCB aynı zamanda Shell’in diğer iki ana teknoloji merkezlerini birleştiriyor. Hollanda ve ABD’de bulunan bu merkezler 4.000’den fazla çalışan barındırıyor.

Kaynak : thechemicalengineer.com

426 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!