GTÜ Öğrencisinin Projesine TÜBİTAK Desteği

GTÜ Öğrencisinin Projesine TÜBİTAK Desteği

GTÜ Malzeme Bilimi ve Mühendisliği 3. sınıf öğrencisi Merve Nur Çiftçi’nin “Esnek 3-3 Piezoelektrik Polimer Kompozit Sensör Malzemelerinin Geliştirilmesi” adlı projesi TÜBİTAK 2209 – A programı tarafından desteklenecek.

Gebze Teknik Üniversitesi Malzeme Bilimi ve Mühendisliği 3. sınıf öğrencisi Merve Nur Çiftçi’nin “Esnek 3-3 Piezoelektrik Polimer Kompozit Sensör Malzemelerinin Geliştirilmesi” projesi yapılan değerlendirmeler sonucu TÜBİTAK 2209 – A programı tarafından desteklenmeye hak kazandı. GTÜ tarafından konuyla ilgili olarak açıklama yapıldı.

Elektronik Sensörler Üretilecek

Açıklamada, “Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Öğr. Üye. Prof. Dr. Ebru Menşur Alkoy danışmanlığında hazırlanan proje kapsamında taşınması zor elektronik cihazların yerine çok işlevli, esnek tasarıma sahip, sağlam, hafif yapılı ve insan vücudu ile doğrudan veya ileri robotik sistemler ile doğrudan bağlantı kuran elektronik sensörler üretilecektir. Öğrencimiz Merve Nur Çiftçi ve akademik danışmanı öğretim üyemizi tebrik ederiz” ifadelerine yer verildi.

Kaynak : kocaeligazetesi.com.tr

Okumanızı Öneriyoruz

Bilim İnsanları Atık Pilleri Yenisine Dönüştürmek İçin Meyve Kabuğunu Kullanıyor

Singapur’daki Nanyang Technological University lideliğindeki bilim insanları yeni piller oluşturmak için kullanılmış lityum iyon pillerden …