Anasayfa / Kimya Haberleri / Çevre Haberleri / Jeotermalden Hidrojen Üretimi

Jeotermalden Hidrojen Üretimi

jeotermalden hidrojen uretimi - Jeotermalden Hidrojen Üretimi

Fotoğraf : Hellisheidi jeotermal santrali, İzlanda

İzlanda’lı jeotermal elektrik üreticisi ON Power, deneysel olarak Reykavik yakınlarındaki Hellisheidi jeotermal santralinden hidrojen üretmeye başlayacaklarını açıkladı. Proje, Avrupa Araştırma Projesi olarak, Orkan ve Iceland New Energy şirketleri arasında ortak bir çalışma olarak yürütülmektedir.

Hellisheidi jeotermal santralinin yakınlarında bir alanda kurulacak olan Hidrojen istasyonu için gerekli elektrolit satın alımı gerçekleştirildi. Hidrojenin Otomobillere satışının ekim ayında başlanması bekleniyor.

Bir Avrupa araştırma projesi olan Hidrojen istasyonunun kurulması, On power, Orkan (Skeljung sahipli ve İzlanda gaz istasyonu operatörü) ve Icelandic New Energy şirketleri ortak olarak yürütülmektedir. Orkan şirketi yaz başında 2 adet hidrojen dağıtım istasyonu açmıştır. Hidrojen üretim istasyonunda üretimi başlayıncaya kadar, dağıtım için gereken hidrojen yurtdışından sağlanacaktır.

Elektrolitin hidrojen üretim kapasitesi, kullanılan arabaların kapasitesine göre oldukça büyüktür. Kullanımın artması ve hidrojen ile çalışan otobüslerinde olması önümüzdeki dönemlerde beklenmektedir.

Kaynak : jeotermalhaberler.com

Yorumlar

Okumanızı Öneriyoruz

kanser ilaclarinda daha az yan etki vaat eden yeni yontem 310x165 - Kanser İlaçlarında Daha Az Yan Etki Vaat Eden Yeni Yöntem!

Kanser İlaçlarında Daha Az Yan Etki Vaat Eden Yeni Yöntem!

Fotoğraf: His-tag asilasyonu karmaşık iplik benzeri protein yapılarını doğru bir şekilde hedefleyebilir ve ayrıca tamamen …

Bir cevap yazın

WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com