Güneş Enerjisi Üretebilen Akıllı Pencere Panjurları

Güneş Enerjisi Üretebilen Akıllı Pencere Panjurları

Güneş panelleri her yenilikle daha popüler hale geliyor. Güneş panelleri için yapılan bu yeni güncellemeler, büyük ölçüde çatıya yeni bir cihaz koyma şeklinde oluyor. Elon Musk’un Güneş Şehri güneş kiremitleri var. Çatı tahta kiremitleri için solar kaplama var. Bu cihazların hepsinin bir çatı gerektirdiği gözüküyor. Ama kendinize ait bir çatı aramanız mümkün değilse?

Dünyanın dört bir yanındaki mülkleri kiralayan milyonlarca insanın, güneş enerjisiyle uyum sağlamak için binalarının çatısını güncelleme lüksü yoktur. Bu yeni Kickstarter fikri, SolarGaps, enerji tasarrufu yapmak, tasarruf etmek ve çevreyi iyileştirmek isteyenler için çatı gerektirmeyen esnek bir seçenek sunmaktadır.

SolarGaps

SolarGaps, fotovoltaik güneş paneli pencere panjurları kullanıcılarının enerji faturalarında yüzde 70’e kadar tasarruf edebileceğini söylemektedir. Panjurlar, gün boyunca güneş ışınlarını izlerler. Mümkün olan en iyi açılardan ayarlanırlar, böylece kullanıcılara en fazla güneş enerjisini verebilirler.

SolarGap sistemi aslında kiracı ve küçük işletmeler düşünülerek tasarlandı. Panjurların duvar parantezleri kalıcı değildir. Kullanmak için takılırlar, fakat ev sahipleri için enerji üretimini en üst düzeye çıkarmak için ayarlanabilirler. Bu basitlik göz önüne alındığında SolarGap, Google Home, Amazon Echo ve Nest gibi ev görevlileri ile kolayca bağlanır.

Panjur, güneş enerjisi için üç seçenek sunuyor. Kullanıcılar SolarGaps platformuna takabilir ve doğrudan panjurlardan cihazları şarj edebilir. Güneş enerjisini daha sonra kullanmak ister misiniz? Enerji oranlarının daha yüksek olduğu yoğun saatlerde kullanmak için enerjiyi bir pille saklayın. Kullanıcılar, fazladan enerjiyi kendi elektrik şirketinden iki yönlü bir sayaç ile elektrik şebekesine geri de satabilirler. SolarGap, gün boyunca fazlalık enerjinin satılması ekstra para kazandırıyor çünkü talep ve fiyat daha yüksektir.

SolarGaps’in storları da gerçekten etkili bir panjur olarak çalışır. Bir evde storlar kendi kendilerine serinleyebilir ve klima konusunda yüzde 40’a varan tasarruf sağlayabilirler. Panjurlardan en iyi şekilde yararlanmak için kullanıcılar SolarGaps’in izlemesi gereken bir zaman çizelgesi ayarlayabilir. Panjurlar otomatik olarak uyandırma çağrısı veya yatma sinyali yakınında açılabilirler. SolarGaps tamamlayıcı uygulaması, kullanıcıların hava tahminlerini bilmelerini ve en iyi enerji üretimi için ön planda tutmalarını sağlar. Uygulama aynı zamanda WiFi veya Bluetooth üzerinden bağlanır ve temel kontrollere izin verir.

SolarGaps’i Yevgen Erik kurdu. Ayçiçeğinin gökyüzünde güneşin yolunu takip ettiğini izleyerek doğadan ilham aldığını söyledi. Erik bu fototropizmi kullandı ve teknolojiye uyguladı. Araştırmasının güneş enerjisinin önemini desteklediğini söyledi. Yevgen Erik “Güneş modüllerinin diğer enerji kaynakları arasında en ucuz olmasına rağmen, en etkili olanı olduğunu kanıtlayan araştırma yaptım” dedi.

Ve eğer bu güneş modülleri SolarGaps ise, kullanıcılar bunları kolayca kurabilir. SolarBlinds, daha büyük güneş kiremit projelerinin veya çatı kaplama sistemlerinin aksine, mevcut parantezler üzerine monte edilir. SolarBlinds ve normal panjurlar arasındaki en büyük fark, SolarGaps’in kullanıcılara evin dışına monte etmelerini öneriyor olmasıdır. Bununla birlikte, SolarBlinds’in güneş enerjisi toplamak için var olduğu göz önüne alındığında anlamlı gelmektedir. Panjurlar, kötü hava koşullarının üstesinden gelebilir ve -40 ile 176 derece Fahrenheit arasında kalabilirler.

SolarGaps küçük bir alana mükemmel bir eklenti gibi geliyorsa, Kickstarter’da projeyi destekleyin. Şirket, en erken Eylül 2017’ye kadar gemi gönderebileceğini açıkladı. Tüm Kickstarter destekçileri, bu yılın Aralık ayına kadar SolarGaps güneş panjurlarına sahip olmalıdır. Ekstra küçük set -pazar perakende fiyatının %50’sine- 390 dolara gelir. Özel boyutlandırma yardımı için Kickstarter’ı kontrol etmeyi unutmayın. Şirket ayrıca özel camlar için özel bağlantı elemanları yaptığını söyledi.

Kaynak: interestingengineering.com

1.575 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!