Anasayfa / Kimya Haberleri / Çevre Haberleri / Her İki Carolina Eyaletinde ve Virginia Eyaletinde Bulunan Kimyasal Tesisler Floransa Kasırgasının Öfkesine Karşı Önlemlerini Alıyor

Her İki Carolina Eyaletinde ve Virginia Eyaletinde Bulunan Kimyasal Tesisler Floransa Kasırgasının Öfkesine Karşı Önlemlerini Alıyor

her iki carolina eyaletinde ve virginia eyaletinde bulunan kimyasal tesisler floransa kasirgasinin ofkesine karsi onlemlerini aliyor - Her İki Carolina Eyaletinde ve Virginia Eyaletinde Bulunan Kimyasal Tesisler Floransa Kasırgasının Öfkesine Karşı Önlemlerini Alıyor

BASF ve Chemours tesisleri kapatıyor.

Kasırga Floransa’nın kıyıya yaklaştığı yerlerde 50 cm’den (20 inç) fazla yağmur bırakması bekleniyor.

Hurricane Florence, Kuzey ve Güney Carolina kıyılarında varlığını sürdürürken, C&EN’in 12 Eylül itibarıyla ulaştığı kimya şirketleri, bu eyaletlerde bulunan tesislerindeki ağır hava koşullarına karşı kapsamlı planlar yürüttüklerini söylüyorlar. BASF’in kurumsal iletişim yöneticisi Bob Nelson “Floransa Kasırgası’nın ilerlemesini izliyoruz, çalışanlarımızı, yerel topluluklarımızı ve operasyonlarımızı korumayı amaçlayan bazı önleyici adımlar atıyoruz” diyor.

Şirketin bir acil durum müdahale planının bulunduğunu ve çalışanların olumsuz hava şartları ve diğer olumsuz şartlar için eğitilmiş olduklarını söylüyor. BASF’nin, Araştırma Üçgeni Parkı, N.C’de bir Ar-Ge merkezi ve Suffolk, Va’da bir poliakrilamid üretim tesisi de dahil olmak üzere, kasırganın etkileyebileceği alanlarda birkaç tesisi vardır.

Nelson, “Onlar bu konuda çok bilgili” diyor. Tesislerin acil durum müdahale planlarını daha önce de gerçekleştirdiklerini ekliyor.

Nelson, şirketin North Charleston, S.C., dispersiyonlar ve pigmentler tesisinin şimdiden kapatıldığını söyledi. Suffolk tesisindeki operasyonların 14 Eylül’de temposu düşürülecek ve operasyon, bakım ve güvenlik personeli de dahil olmak üzere fırtınaya çıkacak bir ekip, fırtına geçene kadar sahada kalacaktır.

Chemours, C & EN’e, firmasının Fayetteville, N.C., floropolimer tesisini kasırgaya bağlı su baskınları ve güçlü rüzgarlara karşı hazırladığını belirten bir açıklama gönderdi. Floransa Kasırga’sının karaya çıkmasının beklendiği Atlantik Okyanusu kıyısına yaklaşık 130 km uzaklıkta bulunan sahadaki işçiler, kalan ürün ekipmanlarını temizleyecek ve 13 Eylül akşamından önce üretim ünitelerini kapatacak.

Chemours, fırtınanın vurması beklenen zamandan 24 ila 48 saat önce sahalarını temizletmeyi ve güvence altına almayı planlıyor. Şirket, fırtına sırasında asgari sayıda personelin tesislerde korunacağını ve koşullar güvenli bir hale geldikten sonra üretimin sürdürüleceğini söylüyor.

Columbia, S.C.’de sahilden yaklaşık 190 km uzaklıkta küçük bir özel organik üretici olan Lindau Chemicals, ağır fırtına koşullarına hazırlanıyor ancak 11 Eylül itibarıyla herhangi bir kapanma planı yoktu. Ancak, Şirketin, Atlantik kıyısında bulunan Charleston SC den geçen ulusalar arası nakliye hattı, başkan Bill Cranford’a göre bir endişe kaynağı.

Cranford “Çok kötü vurulacağımızı düşünmüyoruz. Ama fırtına vurmadan önce elimizden geldiğince her şeyi göndermeye çalışıyoruz” diyor.

Geçen yılki Tropik Harvey Fırtınasının Houston bölgesini vurduğundan bu yana, kimya endüstrisinin hiçbir kötü hava koşulu planı önem arz edecek oranda değişikliğe uğramamıştır. Ayrıca, söz konusu bölgede bulunan büyük kuruluşların tesisleri bu felaketin sel sularına ve güçlü rüzgarlara başarılı bir şekilde karşı koyabilmiştir. Harvey’in bazı tesislere verdiği ağır hasarın ardından, ABD Kimyasal Güvenlik ve Tehlike Araştırma Kurulu geçen Kasım’da şirketleri kasırgalara ve sellere karşı hazırlıklarını yeniden gözden geçirmeye davet etti.

Kaynak : acs.org

Yorumlar
Sena Saatçi - Her İki Carolina Eyaletinde ve Virginia Eyaletinde Bulunan Kimyasal Tesisler Floransa Kasırgasının Öfkesine Karşı Önlemlerini Alıyor

Hakkında Sena Saatçi

1997 Yılın'da Tekirdağ'da doğdum. 2015 yılında liseden mezun oldum. 1 sene tercih yapmayıp kendimi ingilizce dışında farklı diller öğrenmek gibi başka yönlerde geliştirdim. 2016 yılında İstanbul Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünü kazandım hazırlığı atladım, şuan 3. sınıftayım. Okula girdiğim sene bölümümüzün kulübü olan İstanbul Üniveristesi Kimya Mühendisliği Kulübü(İÜKMK) ile tanıştım ve üye oldum. şuanda Yönetim Kurulunda Finansal Direktör olarak görev yapmaktayim. Kimyaya olan ilgim hiç bitmedi, zaten liseden beri bu bölümü istiyordum. Yabancı kaynaklardan bilimsel gelişmeleri takip etmeyi sevdiğim için bölümüme de katkısı olacağını düşünerek Inovatif Kimya Dergisine katımak istedim. Böylelikle bölümümle ilgili gelismeleri daha yakından takip edebilecektim. 2018 yılından beri Inovatif Kimya Dergisi'ne gönüllü çeviriler yapmaktayım.

Sitemi Ziyaret Edin
Tüm Yazıları Görüntüle

Okumanızı Öneriyoruz

bu robotlar nasil yapilir diyagramlarini takip edebiliyor 310x165 - Bu Robotlar Nasıl Yapılır Diyagramlarını Takip Edebiliyor

Bu Robotlar Nasıl Yapılır Diyagramlarını Takip Edebiliyor

Fotoğraf : ADIM ADIM: Yeni bir robot işletim sistemi, robotların görsel bazlı talimatları algılayarak (görseldeki robota …

Bir cevap yazın