Jeffrey Moore

Profesör Moore, Kimya bölümünden mezuniyet derecesi ile 1984 yılında mezun oldu. 1989’da Illinois Üniversitesi’nden Malzeme Bilimi dersi verdi. Daha sonra, 1993’de fakülteye katılmadan önce Caltech’te NSF Doktora Sonrası Üyesi ve Michigan Üniversitesinde profesör asistanı olarak çalıştı. Profesör Moore, 1999-2013 yılları arasında “American Chemical Society Dergisi’ne Yardımcı Editör” olarak görev yaptı. Beckman Enstitüsü ve Frederick Seitz Malzeme Araştırma Laboratuvarının öğretim üyesidir.

Araştırma Alanları

Kendi kendini iyileştirici polimerler ve mekanokimya; kompozitler üretimi için yeni kimya, moleküler kendini toplanma ve dinamik kovalent kimya; protein-sentetik polimer etkileşimlerini anlamak için yapı kontrollü makromoleküller; enerji depolaması için malzemeler, nano ve orta ölçekli cihaz üretimi için materyal ve yöntemler üzerine çalışmalar yapmıştır.

Araştırma Grubu Hakkında Açıklama

Moore grubu, dünyayı kendi bilgi ve becerileri ile etkileyecek yeni nesil bilim adamları ve eğitimcilerin profesyonel gelişimine adamıştır. Grubun araştırması, fiziksel organik kimya ve mühendislik alanlarındaki fikirleri mekanik olarak tepki veren materyalleri icat etmek üzere polimer sentezi ile bütünleştirilmiştir. Daha güvenli ve daha uzun süren materyaller için teknolojik ihtiyaçtan hareket eden deneyler, mekanik kimyasal aktarımın ardından kimyasal sinyaller üreten veya kimyasal reaksiyonlar üreten polimerlerin tasarımında yardımcı olan mekanik kimyasal dönüşümün temel bilgisini anlamak için tasarlanmıştır. Özel örnekler, kendiliğinden iyileşen, yüksek stres uyarıları veya elektrik devrelerini onaran malzemelerdir. Son zamanlarda, Moore grubu sık karşılaşılan iş arkadaşları Nancy Sottos ve Scott White ile bir araya gelerek, dolaşım sistemindeki kana benzer şekilde, malzeme içindeki vasküler kanallar vasıtasıyla pompalanan reaktif sıvılar sayesinde hasar sonrası iyileşmeyi değil, aynı zamanda yeniden üreten plastikleri de göstermeye çalışıyor.

Yeni Polimerik Malzemeler
Bölümlendirme ve İsteğe Bağlı Yayın
Su Arıtma için Fonksiyonel Membranlar
Fibriler Ağların Kontrollü Büyümesi için Moleküler Modülatörler
Dokunmalı ve Devinimli Tepkiler
Kendini İyileştiren Polimerler
Mechanochemistry
Mekanik olarak Aktif Maddeler Tarafından Şok dalgası Enerji Dağılımı (SWED)
Bağımsız uyarlanabilir malzemeler
Mechanoacids
Enerji Depolama Malzemeleri
Redoks Aktif Moleküllerde Makromoleküler Mimarinin Rolü

Ödüller

Ulusal Bilimler Akademisi Üyesi
Edward Leete Ödülü, Amerikan Kimya Topluluğu
Profesör, Howard Hughes Tıp Enstitüsü
Amerikalı Kimya Topluluğu Üyesi
Fellow, Polimerik Malzeme Bilimi ve Mühendisliği (PMSE)
Akademisyen, Amerikan Sanat ve Bilim Akademisi
UIUC Kampüsü, Lisans Eğitiminde Mükemmellik Ödülü
LAS Dekan’ın Lisans Eğitiminde Mükemmellik Ödülü

281 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!