Kariyeriniz için Sürekli Eğitim

Öğrenmeye devam ederek kariyer basamaklarına tırmanın.

Mezun olduktan sonra, okulla ilişiğiniz sonsuza kadar kesiliyor, değil mi? Yanlış.

Okulda öğrenmiş olduğunuz en önemli şeylerden biri nasıl öğrendiğinizdir. İyi çalışma alışkanlıkları geliştirirsiniz ve hangi yöntemlerin sizde işe yaradığını bilirsiniz. Okuldan çıktığınızda, öğrenmeniz gerekenlerin ne olduğunu anlayabilmeniz gerekir. Ne bilmediğinizi ve bunun nasıl öğrenildiğini bilmek uzun vadeli kariyer başarısı için çok önemlidir.

Teknoloji her zaman değişiyor. İşinizde yararlı olabilecek daha iyi araçlar, teknikler veya yöntemler olabilir. Belki de bir terfi aldınız ve şimdi yeni sorumluluklarınız var. Başkalarını nasıl yöneteceğinizi veya tedarikçilerle nasıl pazarlık yapacağınızı biliyor musunuz? Oluruna bırakabilir ve deneme yanılma yoluyla öğrenebilirsiniz, ancak bu sizin işvereniniz ve kariyeriniz için kritik olabilir.

Çoğu zaman, daha resmi bir ortamda (atölyeye katılmak veya ders almak gibi) çalışmak mantıklıdır. Tartışılan şeylerin çoğunu çoktan biliyor olsanız bile, konuya odaklanarak önemli bir zaman ayırmaya zorlanırsınız. Bu durumda sizin için neyin işe yarayıp yaramadığı hakkında düşünmek son derece değerli olabilir. Sandığınızdan daha fazlasını bildiğinizi fark edebilirsiniz.

Eğitim, diğer akademisyenlerin çalışmalarını tartışırken dinlediğiniz profesyonel bir konferansa katılmayı da kapsayabilir. Diğerleri genellikle aynı sorunlarla uğraşırlar ve sorunlarınıza uygulanabilecek çözümlere sahip olabilirler.

Bazen, bir derse katılırsınız ve “Bu asla işe yaramaz!” diye düşünürsünüz. Neden işe yaramayacağını ve işe yarayabilmesi için yapmanız gerektiğini düşünürsünüz. Bu yararlı olabilir.

Bazen öğrendiğin tek şey: “Bunu bir daha asla yapmak istemiyorum.” Bu harika! Sonrasında bu sorumluluğu devredebilir ve keyif aldığınız işlere odaklanarak çalışabilirsiniz.

Eğitimin başka avantajları da vardır. Bir derse katılarak, aynı konuyla ilgilenen başkalarıyla tanışacaksınız ve profesyonel ağınızı yeni bir yönde oluşturmanıza olanak tanıyacaksınız. Bitirme sertifikası, özellikle de saygın bir kuruluştan geliyorsa, belirli bir konu alanında uzmanlığınızın üçüncü taraf ve bağımsız bir şekilde doğrulanmasını sağlar. Örneğin, ulusal toplantılarda eğitim almak, yeni şeyler öğrenmek ve denemek için istekli olduğunuzu gösterir. Eğer farklı pozisyonlar arasındaysanız, doğru eğitim sadece sizi daha fazla tercih edilebilir yapmakla kalmaz aynı zamanda mesleğinize olan bağlılığınızı da gösterebilir.

Eğitim, profesyonel geleceğinize yatırımdır. Şirketinizden ödeme yapmasını isteyecekseniz, işinizi daha iyi yapmanıza nasıl yardımcı olacağını açıklamaya hazır olun.

İşvereniniz eğitim ve harcamalar için ödeme yapıyorsa, katılmak için mesai dışı saatlerde mi zaman ayırmanız gerekir? Gideceğiniz zamanı telafi etmek için önceden fazla çalışabilir misiniz? Kendi kaynaklarınızı ortaya koymaya istekli olmanız, şirkete eğitimi ciddiye alacağınızı gösterecektir.

Okulunuz bitmiş olabilir; fakat eğitiminizin asla bitmeyeceğini unutmayın.

Kaynak: acs.org

Okumanızı Öneriyoruz

Antimikrobiyal Direnç

  Antimikrobiyal ilaçların kötüye kullanımının sağlık hizmetlerine yönelik tehdidi hala ortadan kalkamadı. Bakteriyolog Alexander Fleming, 1945 …