Anasayfa / Kimya Haberleri / Dünya Haberleri / Karşınızda Yeni Lewis Süper Asidi!

Karşınızda Yeni Lewis Süper Asidi!

karsinizda yeni lewis super asidi - Karşınızda Yeni Lewis Süper Asidi!

Almanya ve Rusya’daki bilim adamları yeni bir Lewis super asidi izole ettiler.Bir önceki versiyonlar termal stabiliteye sahip değildi ve zayıf koordineli anyonlar sıklıkla ciddi biçimde düzensiz kristal yapılardan muzdaripti. Bu yeni Lewis super asidi, Al (OCArF3) 3, 180 ° C’ye kadar sıcaklıklarda stabildir ve zayıf koordineli anyonlar olarak hareket edebilen bir dizi metal yapı oluşturabilir.

Lewis asitleri, herhangi bir kimyacı için hayati derecene öneme sahiptir ve genel olarak, Lewis asidinin sahip olduğu güçten daha fazla güce sahiptir. Lewis super asidi, gaz fazında monomerik SbF3‘den daha güçlü olan moleküler Lewis asitleridir, fakat bunların izolasyonu ve termal stabilitesi, uygulamalarını engellemiştir. Bu yeni, çok yönlü tuz dizilerinin farklı alternatifleri ile erişilebilirliği, onları kataliz, iyonizasyon, yeniden düzenleme ve heteroliz reaksiyonları için yararlı reaktifler haline getirebilir ve Lewis süperaktlarını çok daha geniş bir kimyacı yelpazesine açabilir.

Kaynak: chemistryworld.com

Yorumlar

Okumanızı Öneriyoruz

kanser ilaclarinda daha az yan etki vaat eden yeni yontem 310x165 - Kanser İlaçlarında Daha Az Yan Etki Vaat Eden Yeni Yöntem!

Kanser İlaçlarında Daha Az Yan Etki Vaat Eden Yeni Yöntem!

Fotoğraf: His-tag asilasyonu karmaşık iplik benzeri protein yapılarını doğru bir şekilde hedefleyebilir ve ayrıca tamamen …

Bir cevap yazın

WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com