Kimya Sektörü Rusya Pazarına Odaklandı

Kimya Sektörü Rusya Pazarına Odaklandı

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından yürütülen “UR-GE ile Kimya Sektöründe Katma Değerli İhracat” projesi çerçevesinde Bursa kimya sektörü temsilcileri Moskova’da Rus firmaları ile işbirliği masasında buluştu.

BTSO, üyelerini küresel rekabete hazırlamak ve dış pazarlara açmak için çalışmalarını sürdürüyor. BTSO tarafından Ticaret Bakanlığı destekleri ile yürütülen “UR-GE ile Kimya Sektöründe Katma Değerli İhracat” projesi doğrultusunda 29 kişilik BTSO heyeti Rusya’nın başkenti Moskova’da yurt dışı pazarlama faaliyeti gerçekleştirdi. Bursalı firmalar etkinlikte 120’ye yakın iş görüşmesi yaparak, Rusya pazarına giriş için önemli temaslarda bulundu. Moskova Ticaret Müşavirleri Ömer Kerman ve Ersan Volkan Demirel de etkinliği ziyaret ederek firmalarla yakından ilgilendi.

Şampiyonluğa Koşuyor

BTSO Kimya Konseyi Başkanı ve Meclis Üyesi İlker Duran, kimya sektörünün üretim ve ihracata daha fazla katkı sunması için çalıştıklarını söyledi. Kimya sektörünün yılın ilk 11 aylık döneminde 30.7 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdiğini ifade eden Duran, “Bursa’da ise sektör temsilcilerimiz yılın ilk 11 ayında geçen yılın aynı dönemine göre ihracatını yüzde 13 artırmayı başardı. Kimya sektörü ihracatımız 721 milyon dolara ulaştı. Kent olarak ihracat şampiyonluğuna koşan kimya sektörümüzün başarısına daha fazla katkı sağlamayı hedefliyoruz. Rusya pazarında Bursalı ihracatçılarımızın daha fazla yer almasını önemsiyoruz. Burada ciddi bir potansiyel var” diye konuştu.

Kaynak : hurriyet.com.tr

305 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!