Anasayfa / Kimya Haberleri / Dünya Haberleri / Küresel Doğalgaz Talebi Artacak

Küresel Doğalgaz Talebi Artacak

kuresel dogalgaz talebi artacak - Küresel Doğalgaz Talebi Artacak

Küresel doğalgaz tüketiminin, her yıl yüzde 1,6’lık talep artışıyla 2023 yılında 3,7 trilyon metreküpten 4,1 trilyon metreküpe çıkacağı tahmin edildi.

Uluslararası Enerji Ajansı’nın (IEA) 5 yıllık piyasa analizini içeren “Gaz 2018 Raporu”nda, küresel doğalgaz talebinin her yıl yüzde 1,6 artacağı ve bu artışının Asya’dan kaynaklanacağı belirtildi.

Asya bölgesinde özellikle Çin’in temiz hava için attığı adımların, ülkedeki doğalgaz talebinin artmasındaki en önemli etken olmasının beklendiği ifade edildi.

Elektrik Üretiminde Gaz Payı Artacak

Küresel olarak da sanayi sektöründe elektrik üretiminde gazın payının artacağına dikkat çekilerek, küresel doğalgaz tüketiminin 2023 yılında 3,7 trilyon metreküpten 4,1 trilyon metreküpe çıkacağı öngörüldü.

“Avrupa’nın gazda ithalata olan bağımlılığı artacak. Bu da sıvılaştırılmış doğalgaz (LNG) ile Rusya’nın boru hatlarıyla gönderdiği gaz arasında bir rekabete yol açacak. Ayrıca, küresel ticaretteki artışın bir numaralı faktörü LNG olacak. Bu da çoğunlukla ABD, Avustralya ve Rusya’dan gelecek.”

Raporda, LNG’de ana ithalatçının Japonya olduğu hatırlatılarak, Çin’den gelen LNG talebinin de “ciddi” düzeyde artacağı vurgulandı.

Kaynak : trthaber.com

Yorumlar

Okumanızı Öneriyoruz

kanser ilaclarinda daha az yan etki vaat eden yeni yontem 310x165 - Kanser İlaçlarında Daha Az Yan Etki Vaat Eden Yeni Yöntem!

Kanser İlaçlarında Daha Az Yan Etki Vaat Eden Yeni Yöntem!

Fotoğraf: His-tag asilasyonu karmaşık iplik benzeri protein yapılarını doğru bir şekilde hedefleyebilir ve ayrıca tamamen …

Bir cevap yazın

WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com