Menemen Plastik OSB’de fabrikalar yükseliyor

menemen-plastik-osb-de-fabrikalar-yukseliyor

Türkiye’nin ilk ve tek plastik ihtisas organize sanayi bölgesi olma özelliği taşıyan Menemen Plastik İhtisas OSB’de (MPİOSB) fabrikalar yükselmeye başladı.

MPİOSB Yönetim Kurulu Başkanı Salih Esen, en yeni tekniklerle donatılmış altyapısı ile plastik sanayisinin hizmetine girecek olan bölgede, sanayi tesisi inşaatlarının yoğun bir şekilde devam ettiğini söyledi. MPİOSB, İzmir Atatürk OSB ve Petkim başta olmak üzere hava, deniz taşımacılığına ve raylı sistemlere, sağlık ve eğitim tesisleriyle işgücü yerleşim birimlerine çok yakın konumuyla sanayicilere rahat bir çalışma ortamı sunacak. Elektrik, doğalgaz, haberleşme, su, özellikle bağımsız yangın suyu şebekesi ve diğer altyapılarla donatılmış bölgede yatırım faaliyetleri devam ediyor.

Yönetim Kurulu Başkanı Esen, geçen ocak ayından itibaren üç sanayi kuruluşunun, toplam 155 bin metrekarelik alanda ruhsat alarak inşaata başladığını söyledi. Esen, “Önümüzdeki aylarda en az üç sanayi kuruluşu da ruhsatlarını alarak yatırımlarına başlayacak.” dedi. Asfalt yolların da tamamlanmasıyla bütünüyle hizmet vermeye başlayacak MPİOSB’de, ilk aşamada yangına ilk müdahale ve temizlik araçları alımıyla başlanarak, teknik hizmet birimleri oluşturulacak. Ardından da ihtiyaç duyulacak bütün gelişmiş teknik ve elektronik birimlerin hizmete alınması sağlanacak.

Plastik Sanayisi Öz Kaynaklarla Geleceğe Yürüyor

MPİOSB’nin, bütün birimleriyle hizmete girdiğinde hem yoğun bir istihdam, hem de büyük boyutlu katma değer sağlayacağını belirten Salih Esen, yatırım ve hizmetlerin tamamen öz kaynaklarla yapıldığını kaydetti. Belediyelerden destek beklediklerini de vurgulayarak, “Organize sanayi bölgemizin en baştaki beklentisi, tek plastik ihtisas OSB olması da dikkate alınarak, hakettiği özel teşviklerle desteklenmesi ve içinde bulunduğumuz büyükşehir belediyemiz ve bağlı olduğumuz ilçe belediyemizin, bölgemizle ilgili yol ve çevre ihtiyaçlarımızın acilen çözülmesine katkı sağlamalarıdır.” diye konuştu.

Kaynak : bugun.com.tr

311 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!