Molekül Dünyasına Yolculuk

Bozok Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mustafa Böyükata, Fizik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Dilek Pandır, Kimya Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mustafa Saçmacı, Doç. Dr. Hatice Kanbur Çavuş, Araştırma Görevlileri Ali Demirbağ ve Mehmet Yakan ile Öğretim Görevlisi Salih Cınaklı, Şehitler Fen Lisesi, Şehit Fuat Bahadır Buharalıoğlu Anadolu Lisesi, Atatürk Anadolu Lisesi ve Fen Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü öğrencilerine moleküllerin dünyasına bilimsel bir yolculuk yaptırdı.

Bozok Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlığı tarafından, düzenlenen Birinci Fen Bilimleri Eğitim Seminerleri kapsamında “Moleküllerin Dünyasına Yolculuk” temalı sunumlar yapıldı.

Etkinliğe Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlığı ile Sosyal ve Bilimsel İşbirliği Protokolü çerçevesinde Yozgat Şehitler Fen Lisesi, Şehit Fuat Bahadır Buharalıoğlu Anadolu Lisesi, Atatürk Anadolu Lisesi ve Fen Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümünde eğitim gören öğrenciler katıldı.

“İnsan bir molekül müdür?” başlığı altında, Biyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Dilek Pandır ve Araştırma Görevlisi Ali Demirbağ “Moleküllerin Biyolojik Özelliklerini”, Kimya Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mustafa Saçmacı ve Araştırma Görevlisi Mehmet Yakan, “Aynı atomlardan farklı yapılı moleküller nasıl oluşuyor?”, Fizik Bölümünde Prof. Dr. Mustafa Böyükata, Doç. Dr. Hatice Kanbur Çavuş ve Öğr. Gör. Salih Cınaklı “Soğutsam bir molekülü titremeyi bırakır mı?” kolunda sunumlar yaparak laboratuar ortamında uygulamalı olarak deneyler yaptı.

Etkinliğe ilişkin açıklama yapan Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mustafa Böyükata, “İlkini başlattığımız Fen Bilimleri Eğitim Seminerlerinin faydalı geçmiştir.İşbirliği protokolü yaptığımız liselerden öğrencileri önemsiyoruz. Onlara dönük yeni etkinlikler de yapmak niyetindeyiz. Umarım faydalı olur. Bu yolla bilime olan ilginin artmasına da katkı vermekte olduğumuzu düşünüyoruz” dedi.

Etkinliğin sonunda, programa katılan öğrencilere katılım belgeleri ve gönüllü olarak katkı veren akademisyenlere de teşekkür belgeleri Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mustafa Böyükata tarafından takdim edildi.

Kaynak : yozgatyenigun.com

1.332 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!