Naksan Plastik ve Royal Halı “En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu” Listesinde

naksan plastik ve royal hali en buyuk 500 sanayi kurulusu listesinde

İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan ‘Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu Listesi’nde Gaziantep’ten Naksan Holding’in iki şirketi Naksan Plastik Enerji Sanayi Ticaret AŞ ile Royal Halı da yer aldı.

İSO tarafından kamu ve özel sektördeki sanayi işletmelerine yönelik olarak 2014 yılı üretimden net satışlar baz alınarak düzenlenen ‘Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu’ raporunda, Naksan Plastik AŞ 102. sıradan 90. sıraya yükseldi, özel şirketler kategorisinde de 84. sırada yerini aldı. Royal Halı 417. sırada yer alırken, özel şirketler kategorisinde ise 406’ncı sıraya yükseldi.

Naksan Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Osman Nakıboğlu yaptığı açıklamada, “2014 yılı net üretimden satışlara göre yapılan sıralamada yükselmemiz hem bizim için hem de Gaziantep için gurur verici bir sonuçtur. İSO 500 sonuçlarının açıklanmasının ardından bu başarıdan mutluluk duyduk. Çalışanlarımızla hep birlikte el ele vererek, 36 yıldır basamakları adım adım tırmanıyoruz.” dedi.

‘Başarı için İnovasyon Şart’

Doğru yatırım ve inovasyonun başarıdaki en büyük etken olduğunu ifade eden Nakıboğlu, “Şirketlerimizdeki başarı, planlı programlı çalışmalar, doğru yatırımlar ve modern teknolojiyi kullanmanın sonuçlarıdır. Kazandıklarımızı çalışanlarımızla paylaşıyor, şehrimize dönük istihdamı da her geçen gün artırıyoruz. Bünyemizde 7 binden fazla personelimizle geleceğe emin adımlarla yürüyoruz.” açıklamasını yaptı.

İSO 500’e Gaziantep’ten 20 Şirket Girdi

Öte yandan Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2014 Araştırması’na Gaziantep’ten 20 şirket girdi. Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, listeye giren 20 firmayı kutlayarak, “Firmalarımızın başarılarının artarak devam etmesini temenni ediyorum.” dedi.

Sanayi şirketlerinin üretimden satış gelirleri dikkate alınarak ülkenin en büyüklerinin belirlendiği “İSO 500–2014” araştırmasına göre, Gaziantepli 20 firma büyük şirketler kategorisinde yerini aldı. Şehrin gelişmesine katkı sunan firmaların her platformda Gaziantep’i başarıyla temsil ettiğini belirten GTO Başkanı Eyüp Bartık, bu sayının artması için çalıştıklarını vurguladı. Dünyada yaşanan bütün olumsuzluklara rağmen mücadelenin devam ettiğini ifade eden Bartık, “Sıkıntıları göğüsleyen, istihdama katkı sağlayan iş adamlarımızın başarılarının daim olmasını diliyorum. Bütün olumsuzluklara rağmen mücadeleden geri durmayan şirketlerimizin daha da büyüyeceğinden eminim. Fedakarca çalışan katma değer sağlayan iş adamlarımız göğsümüzü kabartıyor. Listeye giren firmalarımızı tebrik ediyorum. Temennim gelecek senelerde bu sayının artmasıdır.” diye belirtti. Bartık, Türkiye’nin ortaya koyduğu hedeflere ulaşabilmek için katma değeri yüksek ürünlere yatırım yapılması gerektiğine dikkat çekti.

Kaynak : haberciniz.biz

543 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!