Nanollose ve Von Holzhausen Biyobozunur Vegan Deri Geliştirmek için İşbirliği Yaptı

Malzeme şirketleri Nanollose ve von Holzhausen, sürdürülebilir hayvansız deri alternatifleri üzerinde çalışmak için bir işbirliği anlaşması imzaladı.

Nanollose, sürdürülebilir kumaşlar geliştiren Avustralyalı bir biyomalzeme şirketi iken ABD merkezli von Holzhausen, bitki türevli ve geri dönüştürülmüş liflerden yapılmış vegan deri alternatifleri üretiyor. İşbirliğinin bir parçası olarak Nanollose, von Holzhausen’e işlenmiş mikrobiyal selüloz numuneleri tedarik edecek ve ikinci şirket, bir deri alternatifi olarak uygulanabilirliğini belirlemek için test edecek. Daha sonra von Holzhausen ticari olarak uygun bir kumaş geliştirme nihai hedefi ile özelliklerini geliştirmek için malzemeyi daha fazla işleyebilecek.

İşbirliği başarılı olursa, Nanollose’un hızla büyüyen vegan deri sektörüne girmesine yardımcı olacak. Von Holzhausen’e göre, daha önce geliştirdiği biyolojik olarak parçalanabilen malzemeler, çok daha düşük karbon ayak izine sahipken deriden daha iyi performans gösterdi.

Biyolojik olarak parçalanabilen vegan deri

Son yıllara kadar vegan deri neredeyse poliüretan gibi sentetik malzemelerle yapılırdı. Ancak artan çevresel kaygılar, şirketleri meyve ve kaktüslerden mantarlara ve bitki bazlı plastiğe kadar bir dizi daha sürdürülebilir alternatifi keşfetmeye yöneltti. Nanollose’un mikrobiyal selülozu ise başka bir potansiyel çözüm sağladı.

Nanollose Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Wayne Best, “Vegan deri geliştirmek için von Holzhausen ile çalışmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi. “Mikrobiyal selüloz sadece vegan değil, aynı zamanda doğal ve biyolojik olarak parçalanabilir bu da onu sürdürülebilir vegan malzemeler için ideal bir bileşen haline getiriyor. Nanollose’un mikrobiyal selüloz konusundaki uzmanlığı, von Holzhausen’in vegan derilerin geliştirilmesi ve ticarileştirilmesi konusundaki uzmanlığı ve sicili ile birleştiğinde bunu heyecan verici bir fırsat haline getiriyor.”dedi.

Kaynak: vegconomist.com

796 Kez Okundu

Figen Ergene

1995 İstanbul doğumluyum.2018’de Kocaeli Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun oldum.Marmara Üniversitesi Polimer Bilimi ve Kimyası bölümünde yüksek lisans yapıyorum. Kimya hayatımızın büyük bir bölümünü kapsıyor ve her gün yeni gelişmeler olmakta. Bu yeni gelişmeleri takip etmek ve iletmek için haber çeviri ekibine katıldım.Polimer kimyası,biyoteknoloji,organik kimya,ilaç endüstrisi ilgi duyduğum alanlardandır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!