Plastik atıklar sokak hayvanlarına yuva oluyor

plastik-atiklar-sokak-hayvanlarina-yuva-oluyor

PAGDER’in plastik atıkları geri dönüşüme kazandırıp sokak hayvanlarına sıcak birer yuva sağlamayı hedefleyen ve 2015 proje gönüllü elçiliğini Mirkelam’ın yaptığı “Yuvaya Dönüşen Plastikler” sosyal sorumluluk projesinde Küçükçekmece Belediyesi de baş destekçilerden biri oldu.

Küçükçekmece Belediyesi’nde imzalanan protokol kapsamında artık Küçükçekmeceliler de plastik atıkları geri dönüşüme kazandırarak sokak hayvanlarının sıcak bir yuva yapımına katkı sağlayacak.

Plastik atıkların çöp olmadığını, defalarca geri dönüştürülebilen değerli bir hammadde olduğunu ve geri dönüşümle başta iplik ve elyaf olmak üzere sokak hayvanları için sıcak bir yuvaya dahi dönüşebildiğini topluma aktaran; kaynağında ayrıştırma alışkanlığı ve geri dönüşüm kültürünü kazandırma hedefi taşıyan“Yuvaya Dönüşen Plastikler” projesinin baş destekçilerinden biri de Küçükçekmece Belediyesi oldu.

Kaynak : sozcu.com.tr

Okumanızı Öneriyoruz

Yakın Gelecekte Çinko Hava Pilleri Şarj Edilebilir

Çinko-hava pilleri olarak adlandırılan piller enerji depolamanın güvenli ve etkili yollarından birini oluşturuyor. Pillerin şarj …

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
error: