PVC Sektöründe İnovasyonu Keşfetmek için VinylPlus Sürdürülebilirlik Forumu

PVC Sektöründe İnovasyonu Keşfetmek için VinylPlus Sürdürülebilirlik Forumu

‘İnovasyonu Hızlandırma’, tüm değer zincirinden temsilciler 9 – 10 Mayıs 2019’da Prag Çek Cumhuriyeti’nde buluştuğunda, PVC endüstrisinin genel ekonomideki hedeflerini destekleyen inovasyonun temel itici güçlerini keşfedecek olan 7. VinilPlus Sürdürülebilirlik Forumu’nun teması oluşturulacak.

Çevresel Sürdürülebilirlik Çözümleri

Avrupa PVC endüstrisi tarafından sürdürülebilir kalkınmanın Gönüllü Taahhüdü olan VinylPlus® tarafından düzenlenen 2019 Forumu, inovasyonun sektörün gelecekteki ekonomik, sosyal ve çevresel sürdürülebilirliği sağlama kabiliyetinde oynayabileceği role odaklanacaktır.

Teknolojik İnovasyonlar

İki günlük 2019 Forumu,VinylPlus üyeleri ve paydaşlarının dijitalleşmeyle desteklenen teknolojik yeniliklerin PVC endüstrisini ve sürdürülebilir kalkınmaya yaklaşımını nasıl değiştirdiğine dair fikirlerini paylaşmaları için “kaçırılmaması gereken” bir etkinliktir.

Avrupa Komisyonu ve Parlamentosu, Çek Çevre Bakanlığı, Birleşmiş Milletler, STK’lar ve akademiden seçkin konuşmacılar, plastik endüstrisinde sürdürülebilirlik ve dairesel ekonomi ile ilgili yenilikçiliğin itici güçlerini ele almak için endüstri ve pazar uzmanlarına katılacaklar.

Geniş kapsamlı konular,
İlgili Başlıklar;
1)Teknor Apex Sert PVC’ye Geliştirilmiş Yapıştırmalı Yeni Esnek PVC Kaliteler
Otomotiv Uygulamalarında Vinil (Poly Vinyl Chloride)
2)Vinil Borulama

Açılış konuşmaları, panel tartışmaları ve etkileşimli tartışmaları içeren kapsamlı program, PVC ürün rekabetçiliği, geri dönüşümlerin kullanımı ve ürün tasarımının bina ve inşaat sektörünün dijital zamanlara nasıl uyum gösterdiği gibi alanlarda devam etmekte olan geniş kapsamlı konuları kapsayacak .

VinylPlus® Genel Müdürü Brigitte Dero şöyle diyor:

“PVC endüstrisinin sürdürülebilir kalkınmaya doğru yolculuğu yaklaşık 20 yıl önce başladı. PVC sektörünün sürdürülebilirliğini dönüştüren yeni teknolojilerin geliştirilmesiyle çok ilerleme kaydedilmiştir. Bu bakımdan, VinylPlus gibi sektörümüzün gönüllü taahhütlerinin rolü, yenilikçi ve sürdürülebilir yaklaşımların ilerletilmesinde hayati öneme sahip. ”

Brigitte şunları ekliyor: “Yıllık etkinliğimiz, katılımcıların işbirliği yapmaları, en iyi uygulamaları paylaşmalarını ve günümüzde PVC endüstrisindeki yeniliğin temel hızlandırıcıları ile ilgili görüşlerini paylaşmalarını sağlayan değerli bir ağ oluşturma fırsatı sunuyor.”

VinylPlus®, Avrupa PVC endüstrisinin Gönüllü Taahhüdüdür. Program, AB-28, Norveç ve İsviçre’deki bir dizi kritik zorlukla başa çıkarak PVC endüstrisinin sürdürülebilir gelişimi için uzun vadeli bir çerçeve oluşturmaktadır.

Kaynak : azom.com

536 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!