Roche İlaç Firması Çalışanlarına İşe Gelme Zorunluluğunu Kaldırdı

roche ilac firmasi calisanlarina ise gelme zorunlulugunu kaldirdi

Roche İlaç, 2016’da insan kaynakları politikalarında yeni, esnek ve daha verimli çalışma modellerini de hayata geçirmeyi planlıyor.

Son olarak çalışanlarına istedikleri yerden çalışabilme imkanı sunan Roche, 2016’da insan kaynakları politikalarında yeni, esnek ve daha verimli çalışma modellerini de hayata geçirmeyi planlıyor.

Çalışanlar İstediği Zaman Ofise Gelecek

Teknoloji ile birlikte iş yapış biçimleri ve çalışma modelleri de değişim gösteriyor. Değişimi yakalayan şirketler, daha esnek çalışma modelleri geliştirerek hem iş verimliliğini hem de çalışan memnuniyetini artırmayı hedefliyor. Şirketlerin bir bölümü saat konusunda sınırlamaları kaldırırken, bir bölümü de çalışanlarına belirli günlerde ofis dışından çalışabilme imkânı veriyor.

Evden Çalışabilecekler

Sürdürülebilir büyümeyi kendine ilke edinerek ekip arkadaşlarını en önemli paydaşı olarak gören Roche İlaç da “Ev’de Roche” ile esnek çalışma modeline öncülük eden firmalardan.

Uzaktan Çalışmanın Şartları Var

İş yapış şekli açısından bu yeni sisteme uyum sağlayabilen Roche çalışanları, işlerini ofis dışında başka bir yerden de yürütülebilecek. Bunun için de çalışanlar, bağlı bulundukları yöneticilerini bilgilendirerek ofise gelmeden işlerine devam edebilecek. Yeni uygulama sayesinde çalışanlar hem iş hem de özel hayatlarını daha rahat yönetme şansı yakalayacak. Tabi bu yeni sistemin bazı şartları da var. Her şeyden önce evden çalışanlar, mesai saatleri süresince mutlaka ulaşılabilir olmak durumunda. Ayrıca masa telefonlarını cep telefonlarına yönlendiren çalışanlar, işle ilgili ani ihtiyaç durumunda da ofise gelebilecek.

Personel Açısından Mükemmel Şirket Olma Hedefindeyiz

“Ev’de Roche” uygulamasının kurum içinde büyük heyecanla karşılandığını belirten Roche İlaç Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Özlem Salur, en önemli hedeflerinin arasında Roche İlaç’ı çalışanlar açısından da en mükemmel şirket yapmak olduğuna dikkat çekiyor. Özlem Salur, uygulama ile ilgili şunları söylüyor; “Bizim için ekibimizin mutluluğu çok önemli. Bu doğrultuda onların görüşlerine sürekli başvuruyoruz. İnsan kaynakları stratejilerimizi de bu yorumlarla oluşturmaya çalışıyoruz.” Salur ayrıca bu yeni uygulama ile birlikte Roche İlaç çalışanlarının iş yaşamlarının daha keyifli hale geleceğini de belirtti.

Kaynak : haberler.com

3.020 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!