Selçuk Üniversitesi Kimya Bölümü Öğretim Görevlisi COST Bilimsel Komite Üyeliğine Seçildi

selcuk universitesi kimya bolumu ogretim gorevlisi cost bilimsel komite uyeligine secildi

Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Asli Üyesi Prof. Dr. Mustafa Ersöz, Bilim ve Teknolojide Avrupa İş Birliği (COST) Bilimsel Komite Üyeliği’ne seçildi.

TÜBA’dan yapılan yazılı açıklamada, Selçuk Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ersöz’ün, COST Üst Düzey Temsilcileri Komitesi Toplantısında, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından önerilen adaylar arasından COST Bilimsel Komite Üyesi olarak seçildiği bildirildi.

Açıklamada COST’un misyonu çerçevesinde pek çok projede çekirdek grup üyeliği ve çalışma grup başkanlığı yapan Ersöz’ün, AB 7. Çerçeve Programı kapsamında birçok projede çalıştığı ifade edildi.

Ersöz’ün, Selçuk Üniversitesi Ar-Ge merkezi laboratuvarı alt yapısının kuruluşunu gerçekleştirdiği belirtilen açıklamada, Ersöz’ün Konya bölgesinde doğal ürünlerin teknolojik katma değerli ürün olarak değerlendirilmesi amacıyla “Doğal Ürünler Araştırma ve Uygulama Merkezi” projesini de yürüttüğü kaydedildi.

Türkiye’deki bilimsel koordinatörlüğü TÜBİTAK tarafından sağlanan COST, ulusal kaynaklarla desteklenmiş araştırma projelerinin, Avrupa düzeyinde koordinasyonunu sağlamak ve Avrupa bilim insanlarının ortak çalışmalarını desteklemek amacıyla 1971’de kuruldu. COST; AB ötesi, Amerika, Avustralya, Yeni Zelanda, Rusya gibi ülkelerdeki araştırmacılarla da etkileşim ve işbirliğinin geliştirilmesini amaçlıyor.

Kaynak : konhaber.com

762 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!