Şirin Cep Telefonunda da Cam Elyafı Var

Bugünün akıllı telefonları inanılmaz derecede karmaşık bir yapıya sahiptir. Parçalarının toplamından daha fazla olan bu cihazlar geniş kapsamlı hesaplama süreçlerine güç sağlar ve on binlerce bireysel parça içerir. Modern akıllı telefonun her elemanı, performansı, maliyet etkinliği ve çok yönlülüğü için dikkate alınmıştır.,. (ve tekrar gözden geçirildi).

Akıllı Telefonların Belkemigi  Olarak Cam Elyaflar

Cam  elyaf uzun zamandır kendi mukavemet özelliklerinden dolayı ödüllendirilmiştir. Bu özellikler onu tüketici cihazları, yani akıllı telefonlar gibi yüksek-test uygulamalarında kullanmak için ideal bir malzeme olduğunu gösterir. Günümüzün en çok satan akıllı telefonlarının çoğu, cihazın hassas dahili bileşenlerini korumak için telefonun dış çerçevesindeki cam elyafı kullanır.

Akıllı telefon kılıfları, sert mukavemet ve dayanıklılık sunmak üzere tasarlanmış kompozit malzemelerden yapılmıştır. En yaygın olarak kullanılan malzeme termoplastiktir, Bir miktar cam ve / veya karbon fiber kombinasyonu ile uygulanmış  bir reçine. Kompozitler hemen hemen her şekil veya ebatta kalıplanabilir ve filamentler, mukavemet, sertlik ve yüksek termal kabiliyet özellikleri için özel olarak seçilebilir. Filamanların hizalanması, ürünün nihai performansı için de önemlidir.

Akıllı Telefonlar için Cam Elyafın Geleceği

Telefon üreticileri malzeme bilimi sınırlarını zorlamaya devam ederken, komşu endüstriler yüksek teknoloji problemleri için uygun maliyetli bir çözüm olarak cam elyafına yöneliyor. Cam elyaflar, akıllı telefonları düşmelerden, sudan ve hatta elektrik çarpmasından korumak için tasarlanmış yüksek performanslı kasalar üreten “hard case” sektörünün ayrılmaz bir parçasıdır.

Cam elyaf aynı zamanda fiber optik teknolojisinin temel bileşenidir ve kendisi daha fazla akıllı telefona (ve buna bağlı olarak telekomünikasyon ağlarına) entegre edilmiştir. Günümüzün en moderni parmak izi tarayıcıları, mikroskopik tanımlayıcıları verimli ve güvenilir bir şekilde iletmek için fiber optik teknolojisini kullanır. Örneğin, telefonların çekirdek işlemcileri.

Örneğin, telefonların çekirdek işlemcileri. Yüksek Kaliteli Cam Elyaf ve  Fiberglas, hem elektronik hem de esnek olduğu için tüketici elektroniği yapımına benzersiz şekilde uygundur. Lifler hemen hemen her spesifikasyona göre üretilebilmektedir, bu da malzemenin piyasa destekleri ne olursa olsun desteklenebileceği anlamına gelir. Gevreklik olmadan mukavemet sağlamanın yanı sıra, cam elyafı da karbon fiber veya Kevlar gibi yüksek teknoloji ürünü malzemelerden çok daha ucuzdur. B & W Fiberglass bir inovasyon makinesidir. Sayısız ticari uygulamalarda kullanılmak üzere inanılmaz derecede yüksek performanslı cam elyaf üretmek ve üretmek için teknolojideki en büyük isimlerden bazılarıyla birlikte çalışılıyor. Kasalardan çerçevelere, parmak izi tarayıcılarına kadar ürünlerimiz ön plana çıkabiliyor. Sadık müşteriler sadece bir fiberglas tedarikçisi olarak değil, bir fiberglas ortağı olarak da  görüyorlar. B & W Fiberglass’ta yeteneklerimizin teknolojinizi nasıl geliştirebileceği konusunda bilgili bir ekip üyesiyle konuşmak ister misiniz?

Kaynak : bwfiberglass.com

Author

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.