Şişecam Cam Ambalaj’dan ihracat rekoru

Şişecam Cam Ambalaj, küresel bir firma olma yolunda ihracat hedeflerini büyütüyor.

Dünyanın en büyük cam ambalaj üreticileri arasında yer alan Şişecam Cam Ambalaj, 2016 yılında gerçekleştirdiği 125 bin tonluk ihracatla hem sektör hem de kendi rekorunu kırdı. Şişecam Cam Ambalaj, elde ettiği bu tarihi başarının ardından 2017 yılı için ihracatı sürdürülebilir şekilde artırmayı hedefliyor.

Türkiye’nin lider, dünyanın ise beşinci büyük cam ambalaj üreticisi olan Şişecam Cam Ambalaj, küresel bir firma olma yolunda ihracat hedeflerini büyütüyor. Yeni pazarlama ve satış stratejileriyle 2016’da 125 bin tonluk ihracat yaparak tarihi bir rekora imza atan Şişecam Cam Ambalaj yıllık ihracat hedefine ulaşmayı başardı. Şişecam Cam Ambalaj, tarihindeki en yüksek ihracat rakamına bundan önce 78 bin tonla 2008 yılında ulaşmıştı.

Bugün itibarıyla başta İtalya, İsrail, Irak ve Romanya olmak üzere 35 ülkeye ihracat yaptıklarını belirten Şişecam Cam Ambalaj Grup Başkanı Abdullah Kılınç, “Portföyümüze Tayland, Fildişi Sahilleri, Arjantin, ABD, Kanada ve Lübnan’ı kattık. Etiyopya, Güney Kore, Japonya gibi ülkeleri de ekleyecek yeni projeler yürütüyoruz. Şişecam Cam Ambalaj’ın, çok uluslu ve global firmalardan oluşan müşteri portföyü, ihracattaki büyüme stratejisinin en önemli unsurlarından birini oluşturuyor” dedi.

İhracatın payını iki katına çıkarmayı hedefliyor

İhracatın toplam satışlar içindeki payını iki katına çıkarmayı hedeflediklerini belirten Kılınç, “Şişecam Cam Ambalaj yüksek performansıyla Türkiye’nin toplam cam ambalaj ihracatını artırırken, iç talebin karşılanmasında da önemli rol oynayarak, ithalatın gerilemesine de katkı sağladı” diye konuştu.

Şişecam Cam Ambalaj’ın Türkiye’de sahip olduğu üç üretim tesisinde gıda, su, maden suyu, alkollü ve alkolsüz içecekler ile ecza ve kozmetik sektörlerine 6 cc’den 15.000 cc’ye kadar çeşitli hacim ve renklerde cam ambalaj sağladığını ifade eden Kılınç, “Şişecam Cam Ambalaj, Ar-Ge çalışmaları ile desteklediği faaliyetleri, “Temiz Oda” sertifikalı ecza şişesi üretim hatları, Avrupa’nın en büyükleri arasında yer alan “Baskı Tesisi”, uluslararası ödüllü ürünlere imza atan tasarım ekibiyle ülke ekonomisine hizmet ve katkısını sürdürüyor” dedi.

Kaynak : dunyagida.com.tr

812 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!