Trinseo ve Fernholz Yenilenebilir Polistiren Gıda Ambalajlamasına Öncülük Ediyor

Trinseo ve Fernholz Yenilenebilir Polistiren Gıda Ambalajlamasına Öncülük Ediyor

Trinseo ve Alman plastik üreticisi Fernholz, gıda paketlemede kullanmak üzere tüketici sonrası geri dönüştürülmüş polistirenin yeni bir sınıfını geliştirmek için bir araya geldiler.

İki şirket de Amerikan Şirketi’nin yeni idealleştirilmiş %40 r-PS’yi  kağıt tabaka üretimine dahil etmek için polimerizasyon işlemlerinde çözücü solüsyonları kullanarak dikkatli bir şekilde çalışıyorlar.

Bu geri dönüştürülmüş kağıt tabakalar, dünya gıda güvenliği düzenlemelerine uygunlukla gıda paketlemede kullanılabilir.

“r-PS teknolojisiyle, plastik endüstrisini koruma imkanlarına ve yağ tüketimini düşürmeye yardım edecek bir proses geliştirdik,” dedi Trinseo’daki Plastik ve Hammadde Başkan Yardımcısı Nicolas Joly ve ekliyor : “Tüketici ve pazar beklentilerini birlikte karşılamak adına,  şirketlere daha fazla sürdürülebilir paketleme için somut bir çözüm sunmada işbirliği ortağımız olan Fernholz ile çalışmaktan çok memnunuz.”

İmalat yapma, elektromotor etki altındaki iyonların bir elektrot ve diğerine doğru hareketi, sensör testi ve diğer yaygın parametreler için tam ölçek alan testleri; r-PS klasik FFS makinaları üzerinde maliyetli cihaz ihtiyacını ortadan kaldırarak kolaylıkla işlenebilirliğini açığa çıkardı.

Fernholz Genel Müdürü Uwe Fernholz : “Müşterilerimizden aldığımız geri bildirimler şu ana kadar büyük bir çoğunlukla olumlu,” dedi.

“Tüm sektör uzun bir zamandır bunun gibi bir çözüm bekliyordu. Olumlu geri bildirimler sonucunda polistirenden yapılan geri dönüştürülmüş ambalajlamadaki bu yeniliğin, sürdürülebilirlik hedeflerini yerine getirmesi için değer zincirine katkıda bulunacağına çok eminiz.”

Başlıca ambalaj olarak polistiren içeren yeni ürünleri piyasaya sürenler de dahil olmak üzere birçok Avrupa süt ürünleri şirketi, r-PS’yi denemeye başladı.

Kullanıldıktan sonra geri dönüşümle işlem görüp başka bir ürün için kullanılan reçine (PCR) içeriği ile türünün birkaç ürününden olması nedeniyle  Trinseo, şirketlere birkaç 100 ton malzeme tedarik edebiliyor.

Ayrıca, r-PS’de bulunan birincil polimerlerin geri dönüştürülmüş kaynağı nedeniyle tek malzemeli ambalajın kullanılması önerilse de tamamen gerekli değildir, bu da ambalajın ileride kullanılmak üzere yeniden dönüştürülebileceği anlamına geliyor.

Kaynak : industryeurope.com

424 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!