Veolia, L’Oréal Ürün Ambalajları için Geri Dönüştürülmüş Plastik Tedarik Edecek

Veolia L'Oréal Ürün Ambalajları için Geri Dönüştürülmüş Plastik Tedarik Edecek

Ortaklık, L’Oréal’in kozmetik ambalajlarının karbon ayak izini azaltmayı amaçlıyor.

Fransa merkezli atık yönetimi şirketi Veolia, kişisel bakım markası L’Oréal için yüksek kaliteli geri dönüştürülmüş plastik tedarik etmeyi kabul etti.

L’Oréal, karbon ayak izini azaltmak amacıyla küresel kozmetik ambalajlarında geri dönüştürülmüş plastiği kullanacak.

Plastik, gıda sektörü gereksinimlerini karşılayacak ve tüketiciler için sağlık ve güvenliği en üst düzeye çıkarmak üzere katı sertifikalara tabi olacaktır.

Veolia, tüketici ambalaj atıklarında, özellikle plastik şişelerde bulunan plastiği geri dönüştürülmüş plastiğe dönüştürmek için işlemektedir.

Şirket, saf plastiğinkiyle karşılaştırılabilir kalitede plastik elde etmek için organik bileşikleri ortadan kaldıran bir peletleme teknolojisi geliştirmiştir.

Veolia iş geliştirme ve stratejik hesaplar başkan yardımcısı Johann bonnet şunları söyledi: “Ekolojik dönüşümün küresel bir şampiyonu olarak Veolia plastik atığı azaltmaya ve endüstriyel ekolojiyi desteklemeye kararlıdır.

“Kaynak geri kazanımı ve geri dönüşüm konusundaki bilgi birikimimizi sağlayarak L’Oréal’in sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ulaşmasını desteklemekten mutluluk duyuyoruz.

Hedefimiz, hepimizin karşı karşıya olduğu büyük çevresel zorlukların üstesinden gelmek için tüm dünyada geri dönüştürülmüş plastik kullanarak sürdürülebilir paketleme süreçleri geliştirmek isteyen tüm uluslararası markalar için ayrıcalıklı bir ortak olmaktır.”

Kozmetik ambalaj üretiminde geri dönüştürülmüş plastik kullanımının karbon emisyonlarını %50 ila %70 oranında azalttığı iddia ediliyor.

L’Oréal’in Veolia ile ortaklığı, markanın ambalajlarının çevresel ayak izini iyileştirmeyi amaçladığı L’Oréal for the Future programına katkıda bulunacak.

Bu yılın başlarında marka , ürünleri için kullanılan ambalaj miktarını 2030 yılına kadar %20 azaltmayı taahhüt etmişti.

L’Oréal ambalaj ve geliştirme direktörü Jacques Playe: “Kozmetik ambalajlara ayrılmış çok yüksek kaliteli geri dönüştürülmüş plastik tedariki için Veolia ile bu ortaklığa girmekten memnuniyet duyuyoruz, çünkü sürdürülebilir kalkınma açısından aynı tutkuları ve değerleri paylaşıyoruz.

“Ortak hedeflere ulaşmak için uzman ortaklarla güçlerimizi birleştirirsek, döngüsel ekonomiyi teşvik etmeyi başaracağımıza inanıyoruz. Bu yaklaşım, genişletilmiş bir ekosistemde çalışmak olarak adlandırılabilir.”

Kaynak : packaging-gateway.com

441 Kez Okundu

Fatma Ilgın Güller

1996 yılında Ankara’da doğdum. Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünde lisans eğitimimi tamamladım. Lise yıllarımdan itibaren kimya ilgimi çeken ve sürekli öğrenmek istediğim bir dal haline geldi ve lisansımı bu alanda mühendislikle birleştirerek almaya karar verdim. Bilgi paylaştıkça çoğalır prensibinden yola çıkarak hem son gelişmelerden haberdar olabilmek hem de bunları başkalarına aktarabilmek için İnovatif Kimya Dergisi’nin bir parçası oldum. İlgi alanlarım: nanoteknoloji, polimer yapıların sentezlenmesi, yeşil kimya, malzeme bilimi, biyokimya, fizikokimya. Bunlar arasında en çok ilgimi çeken ise doğaya zararı olmaması özelliğiyle yeşil kimyadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!