Anasayfa / Kimya Haberleri / Geri Dönüşüm Haberleri / Atık Yağlar Elektrikli Bisiklete Dönüştü

Atık Yağlar Elektrikli Bisiklete Dönüştü

atik yaglar elektrikli bisiklete donustu - Atık Yağlar Elektrikli Bisiklete Dönüştü

Antalya’nın Kumluca İlçesinde toplanan atık yağ sonucu alınan akülü araba bedensel engelli 5 sınıfı öğrencisi Emre Çoban’a teslim edildi.

Kumluca Anadolu Lisesi tarafından 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle tören düzenlendi. Törene, Kumluca Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Sungur, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından resim ve şiir yarışmasında dereceye öğrencileri ödülleri verildi. Kumluca Anadolu Lisesi Müdürü İsmet Erarslan, “Gezegenimizde çevremiz giderek kirleniyor. Yaşanılır bir çevre için hep birlikte çevremizi korumak için mücadele etmeliyiz” dedi.

Çevre Koruma ile ilgili okuldaki çalışmanın sorumluğunu üstlenen Kimya Öğretmeni Humay Sayan, “öğrencilerime atıkların çöp olmadığını geri dönüştürülebileceğini anlatırken atık yağların çöp depolama alanları da sık sık yangınların çıkmasına, lavabo borularına yapışarak tıkanmasına sebep olduğunu ve atık su arıtma tesislerine zarar vererek belediyelerimizin işletme maliyetlerini artırıyor. Bunun için 5 yıl önce atık yağ toplama gibi çevreyi koruyucu çalışmalar başlattık. Topladığımız 5 ton atık yağ sonucunda ilk akülü tekerlekli sandalyemizi alarak Şehnaz Ertuğ’a hediye ettik. Öğrencilerimiz, öğretmenler ve okul idaremizle, bir yıl içinde 2.ci akülü tekerlekli sandalyemizi İlçemiz Barbaros Ortaokulu Öğrencisi Emre Çoban öğrencimizle buluşturuyoruz” dedi.
Tören bitiminde bedensel engelli Kumluca Barbaros Ortaokulu 5. Öğrencisi Emre Çoban’a protokol üyeleri tarafından elektrikli Akülü Sandalye teslim edildi.

Kaynak : milliyet.com.tr

Yorumlar

Okumanızı Öneriyoruz

porsche dizeli terkedip onun yerine elekrikli ve hibrit otomobillere sariliyor 310x165 - Porsche, Dizeli Terkedip Onun Yerine Elekrikli ve Hibrit Otomobillere Sarılıyor

Porsche, Dizeli Terkedip Onun Yerine Elekrikli ve Hibrit Otomobillere Sarılıyor

Dieselgate (Volkwagen emisyon skandalı) öylece unutulup gitmeyecektir. Ana odak Volkswagen üzerinde olsa da, Porsche dizel …

Bir cevap yazın

WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com