Anasayfa / Kimya Haberleri / Eğitim Haberleri / 3. Antalya Kimya Olimpiyatı Başvuruları Başladı

3. Antalya Kimya Olimpiyatı Başvuruları Başladı

3 antalya kimya olimpiyati basvurulari basladi - 3. Antalya Kimya Olimpiyatı Başvuruları Başladı

Akdeniz Üniversitesi Fen Fakültesi tarafından düzenlenen 3. Antalya Kimya Olimpiyatı başvuruları başladı.

Fen Fakültesi Kimya Bölümü tarafından 4-5 Mayıs’ta düzenlenecek kimya olimpiyatlarına 10 ve 11’inci sınıf öğrencileri başvuru yapabilecek.

Kimya olimpiyatı hakkında bilgi veren Akdeniz Üniversitesi Fakültesi Kimya Eğitim Anabilim Dalı Öğretim üyesi Doç. Dr. Memduh Sami Taner, iki oturum halinde yapılacak olimpiyatlarda, ilk günün çoktan seçmeli, ikinci gününse kimya bilim kültürüne dair bilgileri yoklayan sorularla interaktif yarışma şeklinde yapılacağını kaydetti.

Taner, yarışmaya son başvuru tarihinin 23 Nisan olduğunu ifade ederek, ülkenin bilim, araştırma, teknoloji ve patent üretimi yapmaya istekli, niteliği yüksek genç insan kaynağına ihtiyacı olduğunu vurguladı.

Taner, “Akdeniz Üniversitesi olarak temel bilimsel becerileri yüksek öğrenciler için üniversitemizin ve Kimya Bölümünün tercih sebebi olması açısından bu olimpiyatın çok etkili olduğunu düşünüyoruz. Bilim Kurulu Başkanı ve Kimya Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ertuğrul Arpaç’ın da desteği ile düzenlenen kimya olimpiyat jürisinde Kimya Bölümü öğretim üyeleri Doç.Dr. Edip Bayram, Doç.Dr. Önder Topel ve Yrd.Doç.Dr.Nadir Kiraz yer alacak.” dedi.

Kaynak : haberler.com

Yorumlar

Okumanızı Öneriyoruz

kanser ilaclarinda daha az yan etki vaat eden yeni yontem 310x165 - Kanser İlaçlarında Daha Az Yan Etki Vaat Eden Yeni Yöntem!

Kanser İlaçlarında Daha Az Yan Etki Vaat Eden Yeni Yöntem!

Fotoğraf: His-tag asilasyonu karmaşık iplik benzeri protein yapılarını doğru bir şekilde hedefleyebilir ve ayrıca tamamen …

Bir cevap yazın

WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com