Akdeniz Üniversitesi Kimya Olimpiyatı Düzenliyor

AKDENİZ Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü tarafından 9- 10 Mayıs tarihlerinde 2. Antalya Kimya Olimpiyatı gerçekleştirilecek.

Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi Kimya Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Memduh Sami Taner, bu yıl 2’ncisi düzenlenecek Antalya Kimya Olimpiyatı’na 10 ve 11’inci öğrencilerinin bağımsız veya kimya öğretmenlerinin önerisiyle başvurabileceğini söyledi. Antalya Bilim Festivali kapsamında geçen yıl gerçekleştirilen kimya olimpiyatının Türkiye çapında büyük ilgi gördüğünü belirten Doç. Dr. Memduh Sami Taner, “Üniversite olarak bilimsel becerileri yüksek öğrenciler için üniversitemizin ve Kimya bölümümün tercih sebebi olması açısından da olimpiyat ve bilim yarışmalarına ev sahipliği yapılmaktadır” dedi.

Prof. Dr. Aziz Sancar’ın 2016 yılında Nobel Kimya ödülünü almasının tüm ülkenin gurur kaynağı olduğunu ifade eden Doç. Dr. Memduh Sami Taner, “Bu ödülle birlikte temel bilimlere ve özel olarak kimya bilimine ayrı bir ilgi uyandı. Kentimizdeki ve ülkemizdeki gençlerin kimya bilim alanına daha çok ilgi duyması ve gençlere kimya özelinde temel bilimleri sevdirmek amacıyla bu olimpiyatı geçtiğimiz yıl düzenlemeye başlamıştık” dedi.

Antalya Kimya Olimpiyatına son başvuru tarihinin 6 Mayıs 2017 olduğunu söyleyen Taner, olimpiyata başvuru ve katılımın ücretsiz olduğunu belirtti.

Kaynak : ayyildizgazetesi.com

Author

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.