Anasayfa / Kimya Haberleri / Çevre Haberleri / Almanya’da 10 MW’lık Hidrojen Elektroliz Santrali Kurulacak

Almanya’da 10 MW’lık Hidrojen Elektroliz Santrali Kurulacak

almanyada 10 mwlik hidrojen elektroliz santrali kurulacak - Almanya’da 10 MW’lık Hidrojen Elektroliz Santrali Kurulacak

Shell, ITM ve Avrupalı ortakları SINTEF, Thinkstep ve Element Energy, Almanya’daki Rheinland rafinerisinde dünyanın en büyük hidrojen elektroliz santralini kuracak.

Shell, ITM ve Avrupalı ortakları SINTEF, Thinkstep ve Element Energy’den oluşan konsorsiyum, Almanya’da dünyada türünün en büyük hidrojen elektroliz santralini kurmaya hazırlanıyor. 2020 yılına kadar faaliyete geçmesi planlanan santral en fazla 10 MW kapasitesinde olacak. Rheinland rafinerisinde kurulacak tesis, hidrojen teknolojisini değerlendirmek ve uygulamalarını keşfetmenin yanında, ürünlerin işlenmesi ve rafine edilmesi için kullanılan hidrojen üretecek.

Projenin Yarısı İçin Fon Sağlandı

Konsorsiyum, Avrupa Yakıt Hücresi Hidrojen Ortaklığı Taahhüt Projesi’nden toplam maliyetin yaklaşık yarısını karşılayacak 10 milyon euro tutarında bir finansman sağladı.

Shell Manufacturing Başkan Yardımcısı Lori Ryerkerk, “Bu yeni birim, hidrojenin doğal gazdan ziyade elektriğe dönüştürülmesini sağlıyor. Yenilenebilir elektrikle destekleniyorsa, yeşil hidrojen tesisin karbon yoğunluğunu düşürmeye yardımcı olacaktır. Ki bizim için bu anahtar bir hedef.” açıklamasını yaptı.

Kaynak : enerjigunlugu.net

Yorumlar

Okumanızı Öneriyoruz

yaralari konusarak iyilestiren yeni nanoteknoloji geliyor 310x165 - Yaraları Konuşarak İyileştiren Yeni Nanoteknoloji Geliyor

Yaraları Konuşarak İyileştiren Yeni Nanoteknoloji Geliyor

Araştırmacılar, yara iyileşmesini teşvik etmek için yaralı dokuların yakınındaki bölgedeki hücrelerle “konuşabilen” yeni bir molekül …

Bir cevap yazın

WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com